Kılıçdaroğlu'nun kardeşi, Diyarbakır'daki anneleri ziyaret etti: Ben de ağabeyimi HDP'den istiyorum

02 Mart 2021 Salı 18:23

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da HDP İl Başkanlığı önünde eylem yapan anneleri ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, "Ben de ağabeyimi HDP'den istiyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun kardeşi, Diyarbakır'daki anneleri ziyaret etti: Ben de ağabeyimi HDP'den istiyorum
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi ve Milli Beka Hareketi Genel Başkan Yardımcısı Celal Kılıçdaroğlu, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı'nın önünde eylem yapan anneleri ziyaret etti.

Burada "Ben de ağabeyimi HDP'den istiyorum" yazılı bir pankart taşıyan Celal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Ben şaşkınım neden buraya gelmiyor. Fakat bu insanlar burada çocuklarını bekliyor. Annelerin yüzünü güldürelim artık. HDP Eş Başkanlarına burada sesleniyorum; dağdaki masum çocukları serbest bırakın. Anneler Günü'nde nasıl ki bir gül veriliyorsa çocuklarımız da bir güldür. Annelerine teslim edin.

'GELSİNLER, SAHİP ÇIKSINLAR BURADAKİ ANNELERE'

Ağabeyim Kılıçdaroğlu da 'Dostlarım' dediği HDP'ye ve İyi Parti'ye bağlı kaldı. Bunlara bağlı kaldıkça buraları görmezden geldi. Diyarbakır'da CHP'nin il ve ilçe teşkilatları neden buraya gelmiyor. Gelsinler, sahip çıksınlar buradaki annelere. Para ve pul istemiyorlar, evlatlarını istiyorlar sadece.

Bir CHP'nin il ve ilçe başkanlarının taciz olaylarına mahkum oluyorsa, Didim Belediye Başkanı tacizden dolayı neden tutuklanmıyor? CHP'lilerin yaptıkları zaten hırsızlık ve fuhuş, ne ararsan var. Rüşvet hepsi var bunlarda. Ağabeyimin dostları dediği zaten HDP'dir."

Aileler de Celal Kılıçdaroğlu'na destek ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x