Kilometrelerce süren kovalamaca Kütahya'da son buldu

09 Ocak 2013 Çarşamba 18:17

Kütahya'nın Emet ilçesinde, polislerin dur ikazına uymayarak yoluna devam eden araçtaki şahıslar kaçmak üzereyken son anda yakalandı.Emet'te polis ekiplerinin dur ikazına uymayan 35 AR 0300 plakalı otomobil, telsiz anonsları ile il merkezine...

Kilometrelerce süren kovalamaca Kütahya'da son buldu

Kütahya'nın Emet ilçesinde, polislerin dur ikazına uymayarak yoluna devam eden araçtaki şahıslar kaçmak üzereyken son anda yakalandı.

Emet'te polis ekiplerinin dur ikazına uymayan 35 AR 0300 plakalı otomobil, telsiz anonsları ile il merkezine bildirildi. İl merkezine girişten ihtibaren dur ikazlarına uymayan otomobil, Tavşanlı istikametine kaçtı. Bu esnada polis, yolda bulunan araçları durdurarak depolama yaptı. Bunu fark eden araç sürücüsü, otobili ile ters şekilde geçtikten sonra kaza yapıp aracı bırakıp kaçmaya başladı.

Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Yunus timleri, otomobilden koşarak kaçtığını fark ettiği iki kişiyi tarlada yakaladı. 43 AR 0300 plakalı otomobil sürücüsü Şeyhmus Aydın, polis ekiplerine, ehliyeti olmadığı için kaçtığını savundu.

Sağlık kontrolü için Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastahanesi EK Hizmet Binası Acil Servis Bölümü'nde alınan sağlık raporunun ardından, araç sürücüsü Şeyhmus Aydın (26) ve Çetin Küniç (23) Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Burada yapılan kimlik kontrollerinde, Küniç'in Marmaris ve Aydın'da 3 ayrı suçtan, Şeyhmus Aydın'ın ise Balıkesir-Bigadiç, Aydın, Aydın-Çine'den 5 ayrı suçtan aranması olduğu tespit edildi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x