Kimyasal şüphesi olan mühimmat, saplı olduğu topraktan çıkarıldı

31 Ocak 2013 Perşembe 15:10

Hatay’ın Altınözü ilçesinde Kolcular Köyü’nün Suriye ile sıfır noktasına düşen ve toprağa saplanan 2 adet mühimmat, Diyarbakır’dan gelen teknik ekip tarafından toprağa saplandığı alandan alınıp Altınözü Jandarma Karakolu'na...

Kimyasal şüphesi olan mühimmat, saplı olduğu topraktan çıkarıldı

Hatay’ın Altınözü ilçesinde Kolcular Köyü’nün Suriye ile sıfır noktasına düşen ve toprağa saplanan 2 adet mühimmat, Diyarbakır’dan gelen teknik ekip tarafından toprağa saplandığı alandan alınıp Altınözü Jandarma Karakolu'na götürdü.

29 Ocak sabahı Hatay’ın Altınözü ilçesinde bağlı Kolcular Köyü’nün Suriye ile sıfır noktasına düşen ve toprağa saplanan 2 adet mühimmat Diyarbakır’dan gelen Bomba İmha ekipleri tarafından saplandığı yerden çıkarıldı. Başlığı imha olan 2,5 metre uzunluğundaki mühimmat sabah saatlerinde köye gelen ekipler tarafından kontrollü olarak topraktan çıkarıldı. Mühimmatlardan birinin pikaba konularak inceleme yapılmak üzere Altınözü Jandarma Karakolu'na götürüldüğü öğrenildi.

Kolcular Köyü yerleşim alanına 50 metre mesafede toprağa saplanan mühimmatın çıkarılması için bölgeye gelen ekibin köye girişiyle birlikte yollar tamamen kapatıldı. Gazeteciler ve köy halkının köye girişine izin verilmedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x