KİŞİLERİ KUTSARSAK 21.YÜZYILI ISKALARIZ!

02 Ekim 2021 Cumartesi 12:05

Onbin yıl öncesinin TANRISAL DÜŞÜNME DÖNEMİ'nin KİŞİCİLİK düşünüşü; yani, liderleri, mevkî ve mâkam sahibi kişileri yücelten, kutsayan düşünme biçimi ile günümüz problemleri çözülemez, çözülemiyor da nitekim.

KİŞİLERİ KUTSARSAK 21.YÜZYILI ISKALARIZ!

Onbin yıl öncesinin TANRISAL DÜŞÜNME DÖNEMİ'nin KİŞİCİLİK  düşünüşü; yani, liderleri, mevkî ve mâkam sahibi kişileri yücelten, kutsayan düşünme biçimi ile günümüz problemleri çözülemez, çözülemiyor da  nitekim.

Bu düşünme yapısına sahip insanlar; çağın düşünme ürünü olan DEMOKRASİ KÜLTÜRÜ'nün yerleşmesinin, kurum ve kurallarının uygulanmasının  önünde engel teşkil ederler.

Dolayısıyla; İnsan hak ve özgürlüklerinin; örneğin özgür düşünmenin, ifade ve basın özgürlüğünün gelişmesinin ve olgunlaşmasının da önündeki engel olurlar.

Bu nedenlerle; çağımızın düşünme yöntemi olan, AKILCI ve BİLİMSEL DÜŞÜNME ( yani sorgulayan, eleştiren, objektif bakış açısına sahip, liderleri, kişileri kutsamayan, bilimsel verilerle olgu ve olayları analiz edebilen ) YÖNTEMİYLE DÜŞÜNMEK VE ZİHİNSEL DÖNÜŞÜMÜ SAĞLAMAK ZORUNDAYIZ.

AKSİ HALDE; BİR YÜZYIL DAHA, AYNI PROBLEMLERİ KONUŞMAYA, ŞİKÂYET ETMEYE VE KENDİ KENDİMİZE AĞLAŞMAYA DEVAM EDER DURURUZ...!

Reyhan DEMİREL

Yorum Gönder

@name x