Kızıltepe ilçesinde silah ve uyuşturucu operasyonu

07 Şubat 2013 Perşembe 13:37

Mardin polisi Kızıltepe, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesi ve Mazıdağı ilçesinde düzenlediği operasyonlarda çok sayıda silah ve uyuşturucu madde ele geçirdi.        Mardin Emniyet Müdürlüğü'nden...

Kızıltepe ilçesinde silah ve uyuşturucu operasyonu

Mardin polisi Kızıltepe, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesi ve Mazıdağı ilçesinde düzenlediği operasyonlarda çok sayıda silah ve uyuşturucu madde ele geçirdi.

        Mardin Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kızıltepe ve Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda 980 adet Kalaşnikof fişeği, 5 adet tabanca ve 5 adet şarjör ele geçirildi. Olayla ilgisi bulunan 6 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslardan 4’u tutuklanarak cezaevine gönderildi.

        Ayrıca Mazıdağı ilçesinden batı illerine yüklü miktarda uyuşturucu madde sevkiyatı yapılacağı bilgisi alınması üzerine Mazıdağı ilçesi girişinde üç ayrı araca eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda, toplam 69 kilo 500 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi. Araçlarda bulunan 5 şahıs gözaltına alındı. Gözaltına alınan 5 şahıstan 4’ü tutuklanarak Mardin Cezaevi'ne teslim edildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x