Kızıltepe'de Aile Danışma Merkezi açıldı

07 Şubat 2013 Perşembe 14:15

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde Aile Danışma Merkezi (ADEM) açıldı.        Merkez bünyesinde kadınlara çeşitli kurs ve seminerler veriliyor....

Kızıltepe'de Aile Danışma Merkezi açıldı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde Aile Danışma Merkezi (ADEM) açıldı.

        Merkez bünyesinde kadınlara çeşitli kurs ve seminerler veriliyor. Boş vakitlerini merkezde geçiren kadınlar hem meslek sahibi oluyor hem de sosyal hayata katılım sağlıyor. Eski çarşı karakol binasında açılan merkezde kadın ve çocuklar için her şey düşünülmüş. Anasınıfı, oyun alanları, dinleme odaları, mutfak gibi alanların bulunduğu merkezde okuma yazma, kuaförlük, bilgisayar ve dikiş nakış kursu veriliyor. Kurs bünyesinde şu an 106 kursiyer eğitim görüyor.

        Merkezin kadınlar tarafından yoğun ilgi gördüğünü belirten merkez müdürü Naciye Yıldırım, kadınların sosyal hayata kazandırılması için gayret sarf ettiklerini söyledi. Merkezde aile ortamı bulunduğunu belirten Yıldırım, kurslara talebin her gün arttığını anlattı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x