KKTC’DE BU NOKTAYA NASIL GELİNDİ? ACI BİR KIBRIS HATIRASI!

15 Ekim 2020 Perşembe 11:22

Annan Planı kabul edilseydi Akdeniz’de nal toplardık. Nur için de yat Denktaş…

KKTC'DE BU NOKTAYA NASIL GELİNDİ? ACI BİR KIBRIS HATIRASI!
 2002’de kısmet oldu. KKTC Cumhurbaşkanı kahraman Rauf Denktaş’a “Annan Planına Hayır” kampanyası için destek vermeye gitmiştik.

Plan Rumların hayır oylarıyla hayata geçmedi. Şayet Annan Planı kabul edilseydi bugün Doğu Akdeniz’de doğal gaz ve petrol arayamayacaktık.

Zira KKTC bitecek Türkler azınlık durumuna düşerek Rumlar inisiyatif sahibi olacaktı.

Allah nasip etmedi.

Rum oyu ile KKTC ayakta kaldı.

İşte Allah nasip etmedi. Zira daha henüz 1974 bugünkü gibi yine Barış Hareketi olarak adlandırılan Kıbrıs çıkarması ile verdiğimiz şehit kanları kurumamıştı.

İşte o günlerde Mustafa Akıncı vb. takımı değişimi temsil ediyor.

Bugünkü hakaretleri o gün ise Denktaş’a yapıyorlardı arkalarında dönemin iktidarı vardı hatta çok iyi hatırlıyorum, Nazlı Ilıcak vb. imtiyazlı medya korosu saldırdıkça saldırıyor Denktaş yalnız bırakılmıştı.

Hatta üst düzeyde hükümet yetkilileri Denktaş’a git ülkende miting yap diye azarlamış Denktaş için o günler kara günlerdi.

O hüzün kahraman Denktaş’a yaşatılmış, Denktaş bağrına taş basmıştı.

Biz MHP İstanbul İl Başkanlığı olarak MHP Genel Merkezi Sayın Genel başkan Devlet Bahçeli bey başta adeta KKTC’ya çıkarma yapmıştık.

Denktaş itilip kakılıp KKTC’nin ülkenin üzerine yük diyen bir sürü yalaka türemişti ama o gün Türk milliyetçileri MHP bir kez daha doğru yapmış Denktaş’ın yanında dimdik durmuştu ve bugün yine haklı çıktık.

İşte bugün KKTC açıklarında petrol ve doğal gaz aranıyorsa sahadan Türk gölü Akdeniz’den silinmemişsek sebebi bu milli duruştu.

Mustafa Akıncıgillere kalsaydık perişandık ama birileri o efsane milli ruh için teyakkuza geçmişti.

Selam doğru yanında yanlış karşısında dimdik duran kahramanlara!

Özetle Kıbrıs Barış Harekatı ile Türk milletinin emaneti olan o koltukta oturan Akıncı tarihe ve geleceğimiz için yeni Pınar Barış Hareketi’ne Suriye’de mecbur kalınmasına şok sözlerle gölge düşürücü ifadeler kullanıp Türk düşmanları ile aynı koroda Baykuş gibi aykırı sesler çıkarmıştır!

Sabri ŞENEL / 15.10.2020

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

hahaha 7 ay önce yorumlandı

denktaşa demediğini bırakmayan akpyede senin mhpen destek çıkıyor köylü

0 Kişi beğendi.