Kocaeli’nde kar sürücüleri hazırlıksız yakaladı

20 Aralık 2012 Perşembe 12:31

Kocaeli’nde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiledi. Özellikle, kentin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle, birçok sürücü yolda kaldı. Polis ekipleri, kar lastiği olmayan sürücülerin ilerlemesine...

Kocaeli'nde kar sürücüleri hazırlıksız yakaladı

Kocaeli’nde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiledi. Özellikle, kentin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle, birçok sürücü yolda kaldı. Polis ekipleri, kar lastiği olmayan sürücülerin ilerlemesine izin vermedi.

Kar, Kocaeli Üniversitesi’nin bulunduğu Umuttepe Kampüsü mevkiinde de etkili oluyor. İzmit kent merkezinden kampüse giden sürücüler yolda kaldı. Trafik polisleri, kar yağışının artması nedeniyle, kampüse giden yolun otoyol köprüsü mevkinde önlem aldı. Kar lastiği bulunmayan araçların, kampüs yoluna gidişine izin vermedi. Bazı araçlar geri dönerken, bazıları da zincir taktıktan sonra yollarına devam etti. Yolda kalan vatandaşlar, “Böyle bir kar yağışı beklemiyorduk. Polis, ilerlememize izin vermiyor. Hastane randevumuz vardı, yetişemeyeceğiz.” dedi. Yolda kalan vatandaşların bazıları, belediye otobüsüyle yollarına devam etti. Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, gün içerisinde sıcaklığın 3, gece de sıfır derece civarında olacağını, kar yağışının da devam edeceğini bildirdi.

Yorum Gönder

@name x