Konteyner kentteki Suriyeli öğretmenlerle Kilis'te birlik mesajı

20 Ocak 2013 Pazar 14:45

Eğitim ve Sosyal Etkinlikler Derneği (ESEDER), kendi üyeleri ile ülkelerindeki savaş ortamından kaçarak konteyner kentte yaşayan Suriyeli öğretmenleri bir araya getirdi. Öğle yemeğinde bir araya gelen öğretmenler hoş vakit geçirdi. Programa,...

Konteyner kentteki Suriyeli öğretmenlerle Kilis'te birlik mesajı

Eğitim ve Sosyal Etkinlikler Derneği (ESEDER), kendi üyeleri ile ülkelerindeki savaş ortamından kaçarak konteyner kentte yaşayan Suriyeli öğretmenleri bir araya getirdi.

Öğle yemeğinde bir araya gelen öğretmenler hoş vakit geçirdi. Programa, Kilis İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan da katıldı. ESEDER adına konuşan Mehmet Fatih Çıtırkı, bu zor günlerde herkesin, Suriyeli kardeşlerine ellerinden geldiğince yardım etmeye çalıştığını ifade etti. ESEDER olarak, en azından meslektaşlarının farklı bir gün yaşaması ve tanışma adına böyle bir program düzenlediklerini söyledi. Çıtırkı, amacın, onların acısını bir nebze de olsun unutturmak ve öğretmenler olarak onların yanında olduklarını göstermek olduğunu söyledi. Çıtırkı, "Temennimiz, bu savaşın bir an önce durması ve bu kardeşlerimizin de bir an önce vatanlarına dönüp orada refah içinde yaşamalarıdır. Biz, mümkün olan her zaman da bu bir araya gelmeleri sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan ise “Biz öyle bir milletin torunlarıyız ki dünyanın neresinde bir insanın ayağına bir diken batsa, onun acısını ta yüreğimizde hissedecek kadar merhameti ve şefkati olan bir milletiz. Bizler, her zaman mahsun olan insanların yanındayız. Sizin bir nebze de olsa yüzünüzdeki tebessümü görmek bizim için en büyük mutluluktur. Rabbimden dileğim, sizin bir an önce vatanınıza dönmeniz ve mevcut olan ailelerinizde mutlu yaşamanızı dilemektir.” şeklinde konuştu.

Suriyeli 130 öğretmenin katıldığı program, şehir gezisi ve ESEDER tarafından öğretmenlere verilen küçük hediyelerle son buldu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x