Kop Dağı'nda olumsuz hava şartları yüzünden araçlar yoldan çıktı

20 Aralık 2012 Perşembe 16:51

Soğuk ve yağışlı hava Doğu Anadolu Bölgesi'nin yüksek kesimlerinde etkili olmaya başladı. Erzurum- Bayburt il sınırını oluşturan Kop dağında sis ve buzlanma nedeniyle yoldan çıktı. Karayolları ekipleri yolları açık tutmak için aralıksız...

Kop Dağı'nda olumsuz hava şartları yüzünden araçlar yoldan çıktı

Soğuk ve yağışlı hava Doğu Anadolu Bölgesi'nin yüksek kesimlerinde etkili olmaya başladı. Erzurum- Bayburt il sınırını oluşturan Kop dağında sis ve buzlanma nedeniyle yoldan çıktı. Karayolları ekipleri yolları açık tutmak için aralıksız çalışma başlattı.

Kop Dağı'nda gün boyunca sis etkili oldu. Zaman zaman görüş mesafesinin 5 metreye düştüğü Kop Geçidi'nde çok sayıda araç sis, kar ve buzlanma nedeniyle yoldan çıktı. Sürücüler araçlarının lastiklerine zincir takarak yollarına devam edebildi. Trabzon'dan İran'ın Tebriz kentine sunta taşıyan bir TIR'da buzlanma ve sis nedeniyle yoldan çıkarak yan yattı. Karayolları ekipleri kar nedeniyle yolların kapanmaması için rotatif ve grayderleri seferber etti. Ekipler dün geceden bu yana aralıksız yol açma çalışmalarını sürdürüyor. Jandarma ve trafik polisleri sürücüleri sis ve buzlanmaya karşı uyardı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x