Köpek sürüsü 85 koyunu boğarak telef etti

25 Şubat 2015 Çarşamba 17:41

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bir grup köpek, küçükbaş hayvan sürüsüne saldırarak 85 koyun ve kuzuyu telef etti. Yalıkavak Mahallesi, Asarlık bölgesinde bulunan bir ahıra saldıran köpekler, 85 koyunu boğarak öldürdü. Sürünün sahibi...

Köpek sürüsü 85 koyunu boğarak telef etti

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bir grup köpek, küçükbaş hayvan sürüsüne saldırarak 85 koyun ve kuzuyu telef etti.

Yalıkavak Mahallesi, Asarlık bölgesinde bulunan bir ahıra saldıran köpekler, 85 koyunu boğarak öldürdü. Sürünün sahibi Salih Cömert, erken saatlerde hayvanlarını otlatmak için ahıra girdiğinde öldüklerini gördü. Bu manzara karşısında şoka giren 70 yaşındaki Cömert, köpeklerin ahırda olduğunu farkedince oğlundan yardım istedi. Köpekleri güçlükle ahırdan çıkaran Ramazan Cömert de telef olan koyunları görünce neye uğradığını şaşırdı. Polis ekiplerine ve zabıta memurlarına haber veren Cömert, hayvanlar için tutanak tutturdu.

Ölen koyunların birçoğunun yavru olduğunu ifade eden Ramazan Cömert, “Babam sabah geliyor ahıra, koyunların hepsi ölmüş. Bakıyor, köpek ahırın içerisinde. Bizi çağırıyor. Biz ahıra gelene kadar köpekler kaçıyor. Toplamda 85 koyunumuz öldü. Babamın bütün emekleri heba oldu. Çocukluğundan beri çobanlık yapıyor. Başka bir geliri de yok, ne yapacağımızı şaşırdık. Ben olaydan sonra polisi aradım. Polis arkadaşlar geldi, tutanak tuttu ama köpekler sahipsiz diye bir şey yapamadılar.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x