Kosovalı Türk kadınları Muğla’da

12 Nisan 2013 Cuma 09:45

Muğla Dernekler İl Müdürü Cengiz Demirci, Kosova Milletvekili Müferra Şinik ve Prizren’de faaliyet gösteren Zübeyde Hanım Türk Kadınları Derneği üyelerinden oluşan 24 kişilik bir heyetle Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt’u ziyaret etti....

Kosovalı Türk kadınları Muğla'da

Muğla Dernekler İl Müdürü Cengiz Demirci, Kosova Milletvekili Müferra Şinik ve Prizren’de faaliyet gösteren Zübeyde Hanım Türk Kadınları Derneği üyelerinden oluşan 24 kişilik bir heyetle Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt’u ziyaret etti. Kurt, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Türklerin atalarının daha önceden yaşadığı Balkan ülkeleriyle akrabalık ilişkisi olduğunu ifade eden Vali Yardımcısı Kurt, “Millî değerlerimiz, kültürümüz birbirine çok benziyor. Sizlerle kurduğumuz yakın temaslarla yaşadığınız yerler hakkında detaylı bilgi alıyoruz. Bu nedenle ziyaretlerimiz giderek artmalı ki aramızdaki bağlar güçlensin.” dedi. Muğla’yı görmekten çok mutlu olduklarını belirten Milletvekili Şinik ise yaşadıkları şehir ve oradaki Türkler hakkında Kurt’a bilgi verdi. Şinik, ziyaretin anısına bir de plaket takdim etti. Valilik önünde hatıra fotoğrafı çektiren heyet, daha sonra şehri gezmek üzere ayrıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x