Köylü çiftçilere kahvehanede ders bahçede uygulama

21 Ocak 2013 Pazartesi 10:14

Adana’nın Kozan ilçesinde Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile köy kahvehanelerinde iyi tarım uygulamalarıyla ilgili eğitim veriliyor. Daha sonra narenciye bahçesinde uygulama yapılıyor.Kozan Halk Eğitim...

Köylü çiftçilere kahvehanede ders bahçede uygulama

Adana’nın Kozan ilçesinde Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile köy kahvehanelerinde iyi tarım uygulamalarıyla ilgili eğitim veriliyor. Daha sonra narenciye bahçesinde uygulama yapılıyor.

Kozan Halk Eğitim Müdürlüğü ekipleri köy kahvehanelerini ziyaret edip burada vatandaşları eğitmeye çalışıyor. Bucak köyünde yapılan uygulamadan köylüler de oldukça memnun. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü uzmanlarından Bülent Tanrıverdi, kahvehanede vatandaşlara ‘budama’ eğitimi verildi. Budakçılık ile ilgili verilen teorik bilgiler daha sonra narenciye bahçesinde uygulamalı olarak anlatıldı.

Bülent Tanrıverdi, “Vatandaşlara köy kahvesinde iyi tarım uygulamalarıyla ilgili eğitim veriyoruz. Daha sonra da narenciye bahçesinde uygulama yapıyoruz. Bu uygulama sonrasında eğitimlere katılan çiftçilere sertifika veriyoruz.” dedi.
Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Oğuz Cengiz, kahvehanede açılan kurslara Bucak köyünde 70 kişinin katıldığını söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x