Köylüler, ‘imece’ ile cenaze aracı aldı

10 Mart 2013 Pazar 17:56

Kastamonu merkeze bağlı Akdoğan köyü Sofular Mahallesi’nde köylüler, kendi aralarında para toplayarak cenaze yıkama aracı aldı. Kastamonu’ya 7 kilometre uzaklıkta olan köy, nüfusun kalabalık olması nedeniyle cenaze yıkamakta ve yer bulmakta...

Köylüler, ‘imece' ile cenaze aracı aldı

Kastamonu merkeze bağlı Akdoğan köyü Sofular Mahallesi’nde köylüler, kendi aralarında para toplayarak cenaze yıkama aracı aldı. Kastamonu’ya 7 kilometre uzaklıkta olan köy, nüfusun kalabalık olması nedeniyle cenaze yıkamakta ve yer bulmakta zorluk çekiyordu.

Kendi aralarında karar vererek para toplayan Akdoğan köyü Sofular Mahallesi sakinleri, 16 bin TL değerindeki cenaze yıkama aracını aldı. Kastamonu’da birkaç köyde daha bulunan cenaze yıkama aracına bir yenisi daha eklenmiş oldu. Morglu cenaze yıkama aracında, elektrik sistemi sayesinde sıcak bulunması konusunda da zorluk çekilmiyor.

Köy Muhtarı İsmail Kündeş günden güne modernleşen köyün bütün ihtiyaçlarını bir bir gidermek için uğraşıyor. Yaklaşık 100 hane olan Sofular Mahallesi, bundan böyle cenaze konusunda zorluk çekmeyecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x