KSÜ’lü öğrenciler Fırat Yılmaz Çakıroğlu ve Özgecan Aslan için yürüdü

26 Şubat 2015 Perşembe 15:22

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) öğrencileri, Mersin’de vahşice öldürülen Özgecan Aslan ve İzmir’de karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada bıçaklanarak öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu için yürüyüş...

KSÜ'lü öğrenciler Fırat Yılmaz Çakıroğlu ve Özgecan Aslan için yürüdü

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) öğrencileri, Mersin’de vahşice öldürülen Özgecan Aslan ve İzmir’de karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada bıçaklanarak öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu için yürüyüş düzenledi.

Üniversitenin Avşar Kampüsü içerisindeki İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önünde toplanan öğrenciler, ‘Bir yanım Özgecan, bir yanım Fırat’ afişi açarak alkış ve ıslıklar eşliğinde Fen Edebiyat Fakültesi'ne kadar yürüdü. Burada öğrenciler adına basın açıklaması yapan KSÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Burak Öztaş, son yıllarda üniversitelerde tırmanan öğrenci olaylarına değindi.

Kampüslerin bölücü terör örgütü tarafından saldırı üssü olarak kullanıldığını söyleyen Öztaş, şöyle konuştu: “Özgecan’ın acısı yüreklerimizde tazeyken Ege Üniversites’inde hayaller peşinde koşarken, haksızlıklar karşısında susmayı midesi kaldırmayan Fırat’ımız bölücü hainler tarafından şehit edilmiştir. Son yıllarda üniversitelerimizde öğrenim görülemez hale getirilmiştir. Kampüsler eli kanlı terör örgütü tarafından adeta saldırı üssü olarak kullanılmaktadır. Devletin okulunda, devletten hizmet alan canavarlar utanmadan devlete baş kaldırmaktadır. Kaç aydan beri hainlerin provokasyonuna göz göre göre sessiz kalan ve gereğini yapmayan Ege Üniversitesi Rektörünü esefle kınıyor, kalan onurunu kurtarmak için istifaya davet ediyorum.” Basın açıklamasının ardından öğrenciler, Özgecan Aslan ve Fırat Yılmaz Çakıroğlu için dua ederek, olaysız bir şekilde dağıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x