Kur'an kursu avlusuna bırakılan bebek yeni ailesine kavuştu

01 Mart 2013 Cuma 10:28

Bitlis’in Tatvan ilçesinde, 14 gün önce henüz 4 günlük iken Kur'an kursu avlusuna bırakılan ve koruma altına alınan 'Umut Erdem' ismi bebek, il dışından gelen bir aileye evlatlık olarak verildi.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bitlis...

Kur'an kursu avlusuna bırakılan bebek yeni ailesine kavuştu

Bitlis’in Tatvan ilçesinde, 14 gün önce henüz 4 günlük iken Kur'an kursu avlusuna bırakılan ve koruma altına alınan 'Umut Erdem' ismi bebek, il dışından gelen bir aileye evlatlık olarak verildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bitlis İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından belirlenen aile, bugün Bitlis’in Tatvan ilçesine gelerek, Tatvan Devlet Hastanesi'nde koruma altında olan 'Umut Erdem' bebeği evlatlık olarak aldı. Hastanede sağlık çalışanları tarafından 'Umut Erdem' ismi verilen bebeğin bütün ihtiyaçları, 14 günlük süre boyunca yine sağlık çalışanları tarafından karşılandı. 'Umut Erdem' bebeğe kendi bebekleri gibi bakan sağlık çalışanları, bebeği yeni ailesine verirken hüzünlü anlar yaşadı.

Tatvan Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Onur Dede, 14 gün boyunca hastanede misafir ettikleri 'Umut Erdem' bebeği bugün itibariyle yeni ailesine teslim ettiklerini belirtti.
Hastane sağlık çalışanlarının, geçen süre zarfında 'Umut Erdem' bebeği kendi çocuklarından ayırmadığını belirten Başhekim Yardımcısı Dede, “Küçük bebeğimizi 14 gün boyunca hastanemizde misafir ettik. Küçük bebeğimizi bugün itibariyle yeni ailesine teslim ettik.” diye konuştu.

Öte yandan, 'Umut Erdem' bebeği Kur'an kursu avlusuna bırakan ailesini arama çalışmaları devam ederken, olayla ilgili soruşturma devam ediyor.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x