Kurban derisi toplamak için valilikten izin gerekiyor

02 Ekim 2013 Çarşamba 12:27

Manisa Valiliği’nden yapılan açıklamada, Kurban Bayramı'nda deri toplamak isteyen sivil toplum kuruluşlarının izin alması gerektiği bildirildi. Açıklamaya göre 26 Eylül 2013 Tarih ve 28777 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yardım Toplama...

Kurban derisi toplamak için valilikten izin gerekiyor

Manisa Valiliği’nden yapılan açıklamada, Kurban Bayramı'nda deri toplamak isteyen sivil toplum kuruluşlarının izin alması gerektiği bildirildi.

Açıklamaya göre 26 Eylül 2013 Tarih ve 28777 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yardım Toplama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik’te yapılan değişiklikler neticesinde, kurban derisi toplama faaliyetine ilişkin mevcut uygulamalarda birtakım değişikliklere gidildi. Değişen yönetmelik hükümleri doğrultusunda kurban derisi toplamak isteyen dernekler ve benzeri sivil toplum kuruluşlarının, valiliğe en geç 7 Ekim 2013 tarihine kadar gerekli iznin verilmesi için müracaat etmesi gerekiyor. Bakanlar Kurulu izniyle yardım toplayacak sivil toplum kuruluşlarınınsa en geç 10 Ekim tarihine kadar bildirim yapma zorunluluğu var. Bu konuda mağduriyet yaşanmaması için gerekli hassasiyetin gösterilmesi istendi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x