Kurtcephe: Tıp fakültesi, Alanya'da devlet üniversitesi kurulmasının önünü açar

01 Şubat 2013 Cuma 18:55

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Alanya’da kurulan fakültelere ve ALTSO Meslek Yüksekokulu’na Tıp Fakültesi’ni de ekleyince ilçede bir devlet üniversitesi kurmanın önündeki engellerin tamamen kalkacağını...

Kurtcephe: Tıp fakültesi, Alanya'da devlet üniversitesi kurulmasının önünü açar

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Alanya’da kurulan fakültelere ve ALTSO Meslek Yüksekokulu’na Tıp Fakültesi’ni de ekleyince ilçede bir devlet üniversitesi kurmanın önündeki engellerin tamamen kalkacağını kaydetti.

Alanya'ya ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere gelen AÜ Rektörü Prof. Dr. Kurtcephe, Konaklı beldesinde bulunan kongre merkezini dolaştıktan sonra tıp fakültesinin yapılması planlanan Oba Belediyesi sınırları içinde belirlenen arazilerde inceleme yaptı. Rektör Kurtcephe, Alanya Tıp Fakültesi’nin kurulacağı nihai yeri, üniversitenin teknik ekibinin gelecek hafta içinde yapacağı çalışmadan sonra belirleyeceklerini söyledi. Tıp fakültesi konusunda üniversitenin senato kararının 2011 Kasım ayında ALTSO ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda aldıklarını hatırlatan Kurtcephe, Bakanlar Kurulu kararından sonra bu konuda en küçük bir tereddütün kalmadığını dile getirdi. Prof. Dr. Kurtcepe, tıp fakültesi için uygun yerin en kısa süre içinde belirleneceğini ifade etti. Yine Oba’da yapılan bölge hastanesi inşaatını da ziyaret eden Kurtcephe, sadece AÜ Tıp Fakültesi’nin Antalya ekonomisine 211 milyon lira katkıda bulunduğuna dikkat çekti. Alanya’da kurulan fakültelere ve ALTSO Meslek Yüksekokulu’na Tıp Fakültesi’ni de ekleyince ilçede bir devlet üniversitesi kurmanın önündeki engellerin tamamen kalkacağını da müjdeleyen Kurtcephe, "İlk kez bir ilçede devlet üniversitesi kurulması yönünde adım adım ilerliyoruz. Alaiye Devlet Üniversitesi olmasını arzu ettiğimiz bu yapının oluşması için elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz. Görev sürem içerisinde Alanya’ya bir devlet üniversitesi kazandırabilirsem çok mutlu olacağım. Alanya bu güzelliklere layık bir şehir." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x