KÜRTÇÜLERİN CEVAP VEREMEYECEĞİ SORULAR VE GERÇEKLER!

30 Ekim 2021 Cumartesi 11:18

Kürtçüler, dillerinin, kimliklerinin, Anadolu'da 'Kürdistan'ın !varlığının inkar edildiğini iddia etmektedirler.

KÜRTÇÜLERİN CEVAP VEREMEYECEĞİ SORULAR VE GERÇEKLER!

Kürtçüler, dillerinin, kimliklerinin, Anadolu'da 'Kürdistan'ın !varlığının inkar edildiğini iddia etmektedirler.
     Bilimsel anlamda 'Kürtçe' diye bir dil yok ki  inkar edilsin. Kürtçe diye bir şive/lehçe/ağız/diyalekt var. Kürt kardeşlerimiz de Kürtçe şiveyi geçmişte de, şimdi de konuştular ve konuşmaktadırlar. Kürtçüler, kürtçe lehçeyi inkar etmektedirler.
     Etnik anlamda, Kürt Milleti diye bir millet yok ki inkar edilsin. Kürt diye diğer Türk boyları gibi Ortaasya kökenli bir Kürt boyu vardır. Kürtçüler, Türk soylu Kürt boyunu inkar etmektedirler.
     Tarihi/coğrafi anlamda, 'Kürdistan' terimi ilk defa Selçuklu Sultanı Sancar zamanında idari bir terim olarak İran'daki Hemedan bölgesi için kullanılmıştır. Ve günümüzde İran'da aynı yerde Kürdistan vilayeti/eyaleti bulunmaktadır. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'yu kapsamamaktadır. Kürtçüler, coğrafi yönden bu hususu da inkar etmektedirler.
     Türkiye'de 15 ila 25 milyon civarında Kürt vatandaşımızın olduğu iddia edilmektedir. Türkiye'de çeşitli  zamanlarda çeşitli kişi ve kuruluşlarca yapılan sayım ve anketlerde, Türkiye'de Kürt vatandaşlarımızın en fazla % 8, en az % 4 civarında olduğu  görülmektedir. Bunu ortalama % 6 olarak kabul ettiğimizde Türkiye'nin 2021 yılı nüfusu da ~ 85 milyon olduğuna göre Kürt vatandaşlarımızın en fazla ~ 5 milyon civarında olduğu görülecektir.
     PKK'nın uzantısı olan HDP'ye verilen 5~6 milyon oy da, gönül rızasıyla verilmiş oylar olmayıp, bölgede baskı, tehdit, hile, kullanılmayan oyların bölücüler tarafından kullanılması ve barajı aşması için bir kısım CHP'lilerin oy vermesi sonucunda alınmış oylardır. Münkir Kürtçüler, 5~6 milyon oyun alınış şeklini de inkar etmektedirler.
     Sonuç olarak, Kürtçülerin yalan/yanlış iddialarına kanmamak dileğiyle, bu Cumhuriyet Bayramı, Kürt, Laz, Yörük, Çerkez, Abaza, Boşnak, Rumelili, Kosova'lı, Türkmen gibi Oğuz Boyları'ndan oluşan büyük Türk Milleti'ne Kutlu Olsun.

EDİP TEKKOL
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

varlık yokluk 1 ay önce yorumlandı

sen başkasını tanımlayamassın herkes kendini tanımlar belçikaca diye bir dil yok felemenkçe diye bir dil yok isviçrece bir dil yok sizin mantıkla bakarsan bunların hepsi almancamı değil.bizim kullandığımız türkçe ilk çıkan türkçeden çok farklı bir boyutta artık neredeyse fiiller türkçe olmasa türkçe diyemeyeceğiz.

1 Kişi beğendi.