Kütahya - Afyonkarahisar karayolu ulaşıma açıldı

07 Ocak 2013 Pazartesi 05:10

Kar yağışı ve tipi sebebiyle iki TIR'ın çarpışmasının ardından kapanan Kütahya - Afyonkarahisar karayolu, 3 saatlik çalışmanın ardından trafiğe açıldı. Yoğun kar yağışı ve kazalar nedeniyle karayolunun 16 ile 50 kilometreleri arasında...

Kütahya - Afyonkarahisar karayolu ulaşıma açıldı

Kar yağışı ve tipi sebebiyle iki TIR'ın çarpışmasının ardından kapanan Kütahya - Afyonkarahisar karayolu, 3 saatlik çalışmanın ardından trafiğe açıldı.

Yoğun kar yağışı ve kazalar nedeniyle karayolunun 16 ile 50 kilometreleri arasında onlarca araç yolda kalmıştı. Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Araç trafiğine kapatılan karayolunun 45. kilometresinde LPG yüklü 34 DK 0829 plakalı TIR'a 35 ELU 27 plakalı oksijen yüklü bir başka TIR çarptı. LPG tankerinde gaz kaçağı meydana geldi. Kütahya itfaiyesi kaza mahallinde çalışmalarda bulundu. Kütahya İl Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık ile İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cengiz Akçay, kaza mahalline gelerek yetkililerden bilgi aldı. Karayolları Şube Müdürlüğü ekipleri, yolun kapalı durumdaki kısmında kar kürüme ile tuzlama çalışmalarını tamamladı. Yol yeniden ulaşıma açıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x