LPG tankında uyuşturucu sevkiyatı polise takıldı

23 Mayıs 2013 Perşembe 13:15

Uşak Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, uygulama ve yol kontrollerinde yaklaşık 13 kg. esrar maddesi ve yaklaşık 20 gr. eroin ele geçirdi. Uyuşturucunun bulunma anları, polis kameralarına yansıdı.İstihbari...

LPG tankında uyuşturucu sevkiyatı polise takıldı

Uşak Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, uygulama ve yol kontrollerinde yaklaşık 13 kg. esrar maddesi ve yaklaşık 20 gr. eroin ele geçirdi. Uyuşturucunun bulunma anları, polis kameralarına yansıdı.

İstihbari çalışmalarla plakası belirlenen 21 DR 875 plakalı otomobili takibe alan polis ekipleri, saat 01.00 sıralarında Uşak Devlet Hastanesi kavşağında durdurdu. Narkotik köpeği Tora eşliğinde yapılan aramada, LGP tankı içine gizlenmiş esrar maddesi tespit edildi. KOM Şube Müdürlüğü'ne götürülen arabanın gazı, şubeye çağrılan LPG dönüşüm ustası tarafından boşaltıldı. Açılan tankın içinde, 33 paket halinde toplam 11 kilo 850 gr. esrar maddesine el koyan polis, A.B. (50) ve H.B. (30) isimli şüphelileri gözaltına aldı.

Öte yandan erken saatlerde Uşak-Afyonkarahisar yolundaki Nuri Şeker Uşak Şeker Fabrikası kavşağında oluşturulan polis noktasında, doğu illerinden İzmir’e gitmekte olan otomobil, otobüs ve TIR’lar üzerinde uygulama yaptı. Bir yolcu otobüsünün bagajını kontrol eden Tora’nın duyarlılık göstermesi üzerine M.K. (28) isimli şahsın çantasında yapılan aramada, kıyafetler arasına gizlenerek nane ve parfümle kamufle edilmiş, iki paket halinde yaklaşık 1 kg. esrar maddesi ve şahsın sigara paketi içinde gizlenmiş 20 gr. eroin ele geçirdi. Şüpheli M.K., gözaltına alınarak hakkında işlem yapılmak üzere emniyete götürüldü.

Şüpheliler A.B., H.B. ve M.K., uyuşturucu madde nakli ve ticareti yapmak suçlamasıyla Uşak Adliyesi'ne sevk edilecek. Olaylarla ilgili soruşturmalar devam ediyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x