Maden protestosunun duyulmaması için AK Parti şarkısı çaldırıldı

13 Mayıs 2015 Çarşamba 17:13

Eğitim-İş Denizli Şube Başkanı Kadem Özbay, Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasının yıldönümü dolayısıyla düzenlenen protesto eyleminde yaptığı konuşmada, bu olayı kasten adam öldürme olarak değerlendirdiklerini, katliamın...

Maden protestosunun duyulmaması için AK Parti şarkısı çaldırıldı

Eğitim-İş Denizli Şube Başkanı Kadem Özbay, Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasının yıldönümü dolayısıyla düzenlenen protesto eyleminde yaptığı konuşmada, bu olayı kasten adam öldürme olarak değerlendirdiklerini, katliamın sorumlularının maden ocaklarını özelleştiren ve denetimsiz bırakan AK Parti iktidarı olduğunu söyledi.

Özbay, Delikliçınar Meydanı'nda sendikalılara hitap ettiği esnada bir AK Parti seçim minibüsü, yakında durarak müziğin sesini açtı. Özbay’ın tepkisi üzerine minibüs, meydanın yakınından ayrıldı. Özbay, “Soma katliamı karşısında bizim de içerisinde olduğumuz demokratik kitle örgütlerinin tepkisi, AKP iktidarı tarafından çok sert bir şekilde bastırılmaya çalışıldı. Aileler üzerinde baskı kuruldu, insanlar sindirildi. Bütün bu yaşananlardan sonra AKP hükümeti, 'Her şey denetlenmiştir, kusur yoktur.' diyerek Soma Holding’in avukatlığını yapmıştır. Dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın maden kazaları ile ilgili, 'Ölüm, madencinin fıtratında var.' şeklindeki açıklaması, insan yaşamına bakışını ortaya koymuştur. Soma’ya giden Başbakan'a tepki gösteren vatandaşlar, Tayyip Erdoğan’ın korumaları tarafından tartaklanmıştır. Tayyip Erdoğan, ‘Bu ülkenin başbakanına yuh çekersen tokadı yersin.’ diyecek kadar ileriye gitmiştir.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x