Malları çalınan esnaf, küçük zanlılara acıdı

11 Nisan 2013 Perşembe 16:27

Balıkesir'in Edremit ilçesinde bir mağazanın önünde duran tezgahtan giysi çaldığı iddia edilen üç kız çocuğu, esnafların arkalarından koşması sonucu yakalandı. Olay, Cumhuriyet Meydanı yakınındaki bir mağazada meydana geldi. İddiaya...

Malları çalınan esnaf, küçük zanlılara acıdı

Balıkesir'in Edremit ilçesinde bir mağazanın önünde duran tezgahtan giysi çaldığı iddia edilen üç kız çocuğu, esnafların arkalarından koşması sonucu yakalandı.

Olay, Cumhuriyet Meydanı yakınındaki bir mağazada meydana geldi. İddiaya göre yaşları 10 ile 15 arasında değişen üç kız çocuğu, etrafta bir süre dolaştıktan sonra mağazanın önündeki tezgahta bulunan yeleklerden alarak kaçtı. Çevreden esnaflar, çocukların peşine düştü. Küçük zanlılar, yakalanarak polise teslim edildi. Polisler de mağazaya giderek inceleme yaptı. Üç zanlı da mal sahibiyle yüzleştirilmek üzere mazağa önüne sivil ekip otosuyla götürüldü. Mağaza sahibi kadın, teşhis ettiği küçük zanlılara nasihatte bulundu. Susamaları üzerine su da verdi. Basın mensuplarının görüntü aldığını gören çocuklar ise gazetecilere bağırmaya başladı. Bunun üzerine işyeri sahibi de otomobilin yanından ayrıldı. Basın mensuplarının, “Az önce mallarınızı çalan hırsızlara su verdiniz.” sorusuna karşılık ise, "Ne yapayım, çocuk." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x