Maltepe’de bir parka ‘Nihal Atsız’ adı verildi

17 Aralık 2020 Perşembe 20:22

Turancı çevreler tarafından Türk milliyetçisi, aynı zamanda güçlü bir Türkolog olarak kabul edilen, karşı görüştekilerin ise ırkçılıkla suçladığı Nihal Atsız’ın adı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin kararıyla Maltepe’de bir parka verildi.

Maltepe'de bir parka ‘Nihal Atsız' adı verildi

İYİ Parti Maltepe teşkilatının sosyal medya hesabından konuyla ilgili yayınlanan videoda, desteklerinden dolayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür edildi.

Maltepe’de bir parka ‘Nihal Atsız’ adı verildi


ÖNERGEYİ İYİ PARTİ VERDİ

Maltepe ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi İYİ Partili Uluer Kaya, Mart 2020 tarihli İBB Meclisi toplantısında, Nihal Atsız’ın hayatının büyük bölümünün Maltepe’nin Köyiçi bölgesinde geçtiğini belirterek önerge vermişti. İBB Meclisi’nin kasım ayı oturumunda oylamaya sunulan önerge oyçokluğuyla kabul edilerek Yalı Mahallesi’ndeki parka Nihal Atsız’ın adı verildi. Maltepe Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi İYİ Partili Meclis Üyesi Uluer Kaya, yaptığı açıklamada, “Ülkemizin bir değeri olan Hüseyin Nihal Atsız, 35 yıl Maltepe’de yaşamıştır. Uhdesi büyükşehirde olan ilçemizdeki isimsiz bir parka Nihal Atsız’ın isminin verilmesi için gerekli görüşmelerin ardından önerge sunduk. Ret oyu verenler oldu evet ama neden istemediklerini bilmiyorum. Sonuç itibariyle verdiğimiz önergemiz, oy birliğiyle geçti” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x