Manisa Özel Şehzade Mehmet öğrencisi matematikte altın kazandı

07 Mayıs 2015 Perşembe 09:21

Antalya’da düzenlenen 20. Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatı’nda, Manisa Özel Şehzade Mehmet Fen Lisesi öğrencisi Kerim Alp Güler altın madalya kazandı. Güler, ödülünü Akdeniz Üniversitesi Matematik Bölümü Başkanı Prof. Dr. İlham...

Manisa Özel Şehzade Mehmet öğrencisi matematikte altın kazandı

Antalya’da düzenlenen 20. Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatı’nda, Manisa Özel Şehzade Mehmet Fen Lisesi öğrencisi Kerim Alp Güler altın madalya kazandı. Güler, ödülünü Akdeniz Üniversitesi Matematik Bölümü Başkanı Prof. Dr. İlham Aliyev’den aldı.

Başarısından dolayı Kerem Alp Güler’i tebrik eden Özel Şehzade Mehmet Fen Lisesi Müdürü Giray Kara, “Öğrencimizle gurur duyuyoruz. Okulumuz, matematik alanında dünya olimpiyatlarında madalyalar kazanmış bir okul. Matematik olimpiyat başarımız gelenek haline geldi.” dedi. Başarılı öğrencinin babası Sedat Güler ise, “İki oğlum da bu okulda okuyor ve ikisi de matematik olimpiyatlarına hazırlanıyor. Katkılarından dolayı öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. Kerim Alp Güler de başarısını TÜBİTAK ulusal bilim olimpiyatları ve dünya olimpiyatlarında devam ettirmek istediğini, ayrıca bu çalışmalardan sonra YGS ve LYS sorularının çok kolay geldiğini, başka bir amacının da önümüzdeki yıl gireceği LYS'de büyük bir başarı elde etmek olduğunu söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x