Mardin Emniyet Müdürlüğü personeli kan bağışında bulundu

11 Nisan 2013 Perşembe 15:18

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü personeli, Türk Polis Teşkilatı'nın 168. yıldönümü kapsamında Kızılay'a kan bağışında bulundu.    Mardin İl Emniyet Müdürü Derviş Kaya, Emniyet Müdürlüğü personeli ve vatandaşların...

Mardin Emniyet Müdürlüğü personeli kan bağışında bulundu

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü personeli, Türk Polis Teşkilatı'nın 168. yıldönümü kapsamında Kızılay'a kan bağışında bulundu.

    Mardin İl Emniyet Müdürü Derviş Kaya, Emniyet Müdürlüğü personeli ve vatandaşların katıldığı kan bağış kampanyası yoğun ilgi gördü. İl Emniyet Müdürlüğü'nde kurulan Kızılay çadırında kuyruk oluşturan polis memurları, kan vermek için birbirleriyle yarıştı.

    Kan vermenin bir insanlık vazifesi olduğunu belirten Emniyet Müdürü Kara, kan bağışının hem insanlığın sağlığı açısından hem de ihtiyacı olan vatandaşların can güvenliği açısından çok önemli olduğunu söyledi. Kara, "Kan vermek insan hayatı için çok önemlidir. Kanın herkese lazım olabileceğini düşüncesi ile hareket etmemiz gerekir. En büyük yatırım insana olan yatırımdır. Her zaman vatandaşın kan ihtiyacını karşılayan polis teşkilatı olarak, vatandaşımıza nasıl ki canımızı veriyoruz, kanımızı da öyle veririz." dedi.

    Kampanyanın önümüzdeki günlerde merkeze bağlı 9 ilçede devam edeceği belirtildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x