Marmaris'te son 5 ton mavi kapak İzmir'de gönderildi

19 Ocak 2013 Cumartesi 12:09

Muğla’nın Marmaris ilçesinde düzenlenen “Mavi Kapak Toplayalım, Engelleri Aşalım” kampanyasında, 5 ton plastik şişe kapağı toplandı. Kapaklar, kampanyayı başlatan ve geçen günlerde de bitiren Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne...

Marmaris'te son 5 ton mavi kapak İzmir'de gönderildi

Muğla’nın Marmaris ilçesinde düzenlenen “Mavi Kapak Toplayalım, Engelleri Aşalım” kampanyasında, 5 ton plastik şişe kapağı toplandı. Kapaklar, kampanyayı başlatan ve geçen günlerde de bitiren Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne son defa gönderildi. Fakültenin üç yıldır yürüttüğü kampanyada, bin 600 engelliye tekerlekli sandalye alınması sağlandı.

Marmaris’te kampanyayı başından beri yürüten "Olumlu Yaşar" lakaplı Yaşar Yiğit, son gönderdikleri kapaklarla yaklaşık 15 tane tekerlekli sandalye alıp ihtiyaç sahiplerine dağıtacaklarını söyledi. En çok kapak toplayanlardan biri olan Atatürk İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Ece Sıla ise insanları mutlu etmek için istediklerini belirterek, “Önce bir çuval toplama amacıyla başladık. Sonradan sınıf arkadaşlarımın ve Yaşar ağabeyin de katkılarıyla bir kamyon dolusu kapak topladık.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x