Maskeli köftecinin rüyasında gördüğü kabus gerçek oldu

07 Nisan 2015 Salı 16:00

Okmeydanı’nda toplumsal olaylarda gaz maskesi takarak satış yaptığı için ‘Maskeli köfteci’ olarak bilinen Muharrem Erdem’in seyyar arabası ve minibüsü kundaklandı. Ekmek teknesi kullanılamaz hale gelen Erdem, rüyasında yangını gördüğünü,...

Maskeli köftecinin rüyasında gördüğü kabus gerçek oldu

Okmeydanı’nda toplumsal olaylarda gaz maskesi takarak satış yaptığı için ‘Maskeli köfteci’ olarak bilinen Muharrem Erdem’in seyyar arabası ve minibüsü kundaklandı. Ekmek teknesi kullanılamaz hale gelen Erdem, rüyasında yangını gördüğünü, uyanır uyanmaz aracın yanına geldiğini ve şok manzara ile karşılaştığını söyledi.

Olay geçtiğimiz cumartesi gecesi Okmeydanı’nda yaşandı. Maskeli köfteci olarak bilinen Muharrem Erdem, yaklaşık 1 yıldır cadde üzerinde seyyar köfte satıyor. Toplumsal olaylarda gaz maskesi kullandığı için ‘Maskeli köfteci’ olarak biliniyor. Köfteci Erdem’in seyyar köfte aracı ile içinde malzemelerin bulunduğu minibüs kimliği henüz öğrenilemeyen kişi ya da kişilerce kundaklandı. Alevler içinde kalan iki araç kullanılamaz hale geldi. Görgü tanıkları ve kamera kayıtları incelemeye alındı. Şüphelilerle ilgili soruşturma sürerken yangın olayı ile ilgili Erdem, Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) değerlendirmelerde bulundu. Olaya çok üzüldüğünü anlatan Erdem şunları söyledi: “10 aydır burada çalışıyorum. Ben cumartesi akşamı saat 4 buçuk civarlarında rüya gördüm. İki araba birden yanıyordu. Hanım, ‘Nereye gidiyorsun?’ dedi. ‘Araba yanıyor rüyamda gördüm’ dedim. Arabayı da yeni boyamıştım. Yangından bir gün önce. Uyuyamadım geldim. Önce seyyar arabayı gördüm. Elektrik kontağı olabileceğini düşündüm. Sonra bir baktım arkaya, arabanın ikisi birden yanmış. Emniyet falan gelmiş aramışlar bulamamışlar. Şahsi olarak benim aracımı hedef almışlar; çünkü bu kadar araç var, sadece bunları ateşe vermişler. Malzemelerin hepsi içindeydi. Köfte falan vardı. Allah’tan tüp vardı. Tüp patlamamış. Aşağı yukarı 7-8 bin liralık zarar var. Ekonomik şartlar kısıtlı olduğu için birkaç tezgah attım. Çalışıyorum ne yapayım? Yapacak bir şey yok. Mücadeleye devam ediyoruz. En çok da arabama üzüldüm. Çok emek vermiştim. Çoluğumun çocuğumun rızkından kısarak aldım bu arabayı. Komple kül olmuş. Toplumsal olaylarda kullandığım maske de arabanın içindeydi. O da yanmış. Çok üzüldüm. Ekmek tekneme saldırdılar. Bir dünya borcum var. Emniyete gittim. Yakalama kararı varmış. Beni orada gözaltına aldılar. Failleri belli gibi. Emniyet araştırıyor. Molotof atılmış. Biz emekçi insanlarız. Benim kimse ile alıp veremeyeceğim bir şey yok. Kamera kayıtlarını topladılar. İlgileniyorlar.”

Polisin olayla ilgili soruşturma başlattı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x