Mehdicilik millî güvenlik sorunudur!..

13 Ocak 2020 Pazartesi 13:00

Çok uzatmadan, çok sade, hepimizin anlayabileceği dilden yazmaya çalışacağım. Derin mevzulara inmeden!.. Mehdi’yi bekleyen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi istifa etti tehlike geçti mi?..

Mehdicilik millî güvenlik sorunudur!..
Çok uzatmadan, çok sade, hepimizin anlayabileceği dilden yazmaya çalışacağım. Derin mevzulara inmeden!..

Mehdi’yi bekleyen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi istifa etti tehlike  geçti mi?..

Hayır… Daha da büyüdü!..

Sürekli okurlarım iyi bilir. Meslek hayatım boyunca yazılarımı, haberlerimi kaleme alırken, “ilk ben yazmıştım”, “ilk ben söylemiştim” gibi ego şişkinliklerinden uzak durmaya çalışırım. Kibir ve enaniyetten çok korktuğum gibi, zamanında doğruları yazmak, yeri geldiğinde hiç çekinmeden toplumu uyarmak ve doğrular adına oluşabilecek bütün riskleri göze almanın gazetecilik gereği olduğuna inanırım. Bu çizgiden asla tavizim de olmaz!.. Daha kimseciklerin haberi yokken, bu Adnan Tanrıverdi ve oluşumlarının ne kadar büyük bir tehlike olduğunu, SADAT’ın arkasından kurulan ASSAM’ın Türkiye’nin başına ne gibi belalar açabileceğini, bölücü emellerini belgeleriyle  çarşaf çarşaf kaleme almıştım. Adam, mehdiyi beklediğini ilan edince nihayet toplumda bir kıpırdanma oldu!. Konuyu dağıtmadan hemen şuracığa minik bir not daha düşeyim; bağımsız yargının tam anlamıyla işlev kazandığı gün, 15 Temmuz hain darbe girişimin tam olarak aydınlatıldığı an, bazı gayri meşru yapılanmalar ve faaliyetleri de gün ışığına mutlaka çıkacaktır. Ve bu kirli yapılanmalar yargı önünde hak ettiği cezayı mutlaka bulacaktır.

Birileri,  hain FETÖ yapılanmasının kuyruğunda taklalar atarken, menfaat kovalarken, siyasi bekalarını güçlendirmeye çalışırken  bizler sürekli tehlikeye dikkat çekiyorduk. Oluşan ve oluşabilecek tüm millî güvenlik sorunlarını dilimiz döndüğünce anlatmaya gayret ediyorduk. Ağır bedeller ödüyorduk. Tehditler, hakaretler alıyor, mahkeme kapılarında en adi suçlamalarla süründürülüyorduk. Bugün gelinen nokta neresi?.. Çok net bir ifade ile haykırayım;

Mehdicilik, Türk milleti ve devleti için en az FETÖ kadar büyük bir TEHLİKEDİR…

Adnan Tanrıverdi bir maşadır. 1993-94 yıllarında Trakya bölgesinde kendisi ile birlikte görev yapan bir komutandan dinlemiştim; Adnan Tanrıverdi, bir gün, o bölgenin bir din görevlisi ile birlikte, askeri birlik içinde elinde sopayla yatır aramaya çıkar. Tanrıverdi’yi elinde sopayla yatır aradığını gören askerler olaya büyük tepki gösterir. Hatta bir üstteğmen Adnan Tanrıverdi’ye gider, yaptığının ne kadar saçma sapan bir iş olduğunu yüzüne söyler. Tanrıverdi de tepkiye hiddetlenir, üstteğmeni 15 gün hapse atar, sonra da mahkemelik olurlar.

İşte o Adnan Tanrıverdi generalliğe kadar yükselir ama daha sonra bilindiği gibi YAŞ’ta emekliye ayrılır. Sonraki yükselişini tekrarlamaya da gerek yok!..

Peki, beklenen mehdicilik nedir?.. ABD’nin yeşil kuşak projesiyle cemaat ve cemiyetlerde mehdicilik anlayışı, bütün İslam aleminde hızla yayıldı.  Dış manipülasyonlar sonucu özellikle, “oryantalist batı”nın Müslümanları ayrıştırma amacına da uygun bir araca dönüşmüş gözüküyor. Kısaca, yeşil kuşak projesiyle “neo mehdicilik” diyeceğimiz bu akım, İslam dünyası ve Türkiye için bir millî güvenlik sorununa dönüşüyor. Neo mehdicilik, dini amaçlardan ziyade siyasi amaçları hedefliyor. İtikaden zararına gelince; bu felsefe Müslüman ile Kur’an’ın ve Peygamber’in bağını zayıflatarak Müslümanları tevhit dininden uzaklaştıracak riskler taşımaktadır. Yeşil kuşak projesi sonrası Türkiye ve İslam dünyasında tüm tarikat ve cemaatler bir anda kendi şeyhlerinin beklenen mehdi olduğu iddiasıyla rekabete ve husumete giriştiler. FETÖ bu cemaatlerden Türkiye’de en etkili ve tehlikelisi olarak kendini gösterdi. 15 Temmuz boyutlarına kadar varan tehlikeli girişimlere hepimiz şahit olduk. FETÖ’nün yeşil kuşak ve mehdicilik konusunda en tehlikeli kadrolarla Türkiye için bir millî güvenlik sorunu olduğunu, hep birlikte yaşayarak, ağır bedeller ödeyerek gördük. Ama bu tehditkâr felsefenin yalnızca FETÖ ve cemaatlerle sınırlı olmadığı, bunların Cumhurbaşkanlığı makamına kadar sızdığı bu son açıklama ve istifa ile gözler önüne konuldu. Bunu sıradan bir olay olarak görmek en büyük gaflettir. FETÖ yapısını basite almanın bedelini 15 Temmuz’da fazlasıyla ödedik. Buradaki temel problem, yeşil kuşak projesine hizmet eden, bu “neo mehdici” kişi ve yapılar… Millî güvenliği nasıl tehdit ettiğine gelince; bunu bir soru ile cevaplamak gerekiyor.  Bir an için, Adnan Tanrıverdi’nin beklediği mehdiyi bulduğunu kabul edersek ve bu mehdi devletin başındaki kişi veya kişileri, “mürtet” ilan eder veya “tekfir” ederse, Adnan Tanrıverdi acaba kime ihanet eder? İşte bu sorunun cevabı nasıl bir millî güvenlik tehdidi altında olduğumuzu gösterir. Temel problem, sadece kişilerde değil… Her türden yapılanmalara çok dikkatle bakmak lazım!.. Millî güvenliğimizi tehdit eden bu felsefeye mensup başka kişilerin de  Cumhurbaşkanlığı makamında bulunup bulunmadığı önem arz etmektedir.

Cumhurbaşkanlığı baş danışmanlığından istifa etmiş gibi görünen Adnan Tanrıverdi’nin hedeflerinden ve yolundan vazgeçeceğine inanmıyorum. Bildiğim kadarıyla, Adnan Tanrıverdi kendisi gibi önemli sayıdaki SADAT’çıları Cumhurbaşkanlığı’nda önemli pozisyonlara taşıdı. Vaktinde, FETÖ tehlikesi konusunda Milli Güvenlik Kurulu’nda yapılan uyarılar hep göz ardı, kulak arkası edilmişti. İran’da olan bitenler, İran ile ilgili olup bitenler akli ve bilimsel olarak, hurafelerden ırak dikkatlice analiz edilmelidir. FETÖ’den sonra mehdici cemaatlerin devlet kadroları içindeki yayılmaları ve etkinlikleri mutlaka mercek altına alınmalıdır. Her ne kadar eski işlevinden uzaklaştırılsa da Milli Güvenlik Kurulu’nda mehdicilik mutlaka enine boyuna masaya yatırılmalıdır.

Devlet mekanizması, Cumhurbaşkanı’nın en yakınına dahi FETÖ hain yapılanmasının nasıl sızdığını bir kez daha dikkatlice analiz etmelidir. Yoksa FETÖ gitti gibi görünür ama yenileri yerini hiç acımadan doldurur. Sonunda da olan Türk milleti ve devletine olur!.. Mehdiciliği hiç yabana atmayın!.. Tehlike kapımızın önünde hâlâ duruyor…

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 47

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

tırak kor 6 ay önce yorumlandı

>tari̇hçi̇ ve fuat aktarmali vatandaşlar--burada""kuranla savaşiyoruz diye bisin milliyetçi vatandaşınıza biraz bilgiler aktardım zira siz bu vatandaışı okuduğunda ayni buradaki gibi bir savrulmalar yaşayacaksınız..tarih bilim ve din bilimi..içinde yalanları barındırmayan bilimlerdir"".irgün ortaya çıkar orayı okuyunuz bu koca prof bile dini konuyu bilmiyor.onada okuyunuz ve herşeyi okuyarak bilgi sahibi olunuz.herkes bir şeyinden şikayet eder ama aptallığı gereği aklından asla şikayeti omaz.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 6 ay önce yorumlandı

seni̇n veri̇mi̇n bi̇r cümleyse ben layüsel bi̇r ülam-i̇ derya olmalisinki̇ .cümlende bi̇le tümünde hi̇ç bi̇r şey anlatamiyorsunuz...onun i̇çi̇n.bensi̇ze beni̇m yazdiklarim doğru demem ama öğrenmezseni̇n beni̇m.....mi̇n vebali boynunuza deri̇m.hadi̇ hemen okumaya başlayin ülkeni̇zi̇ ve mi̇lli̇yetçi̇li̇ği̇ öğrenmek i̇sti̇yorsaniz"""sabatayi̇stler"bölümünü oku.yahudi̇yi̇ği̇n sana never veremedi̇ği̇ni̇ anla.nokta.bi̇rdaha bana cevap yazmayin..

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 6 ay önce yorumlandı

tek bi̇r yönü vardir oda.si̇ze veri̇len bi̇lgi̇leri̇n tartişilmaz olmasidir.i̇şte ülkemi̇zde kafatasi mi̇lli̇yetçi̇li̇ği̇ ve kelle sosyali̇zmi̇ böylle üremi̇şti̇r.bu i̇ki̇ cenahtaki̇ i̇nsanlarin ketk bi̇r özelli̇ği̇ vardir oda**kabullenmek-bi̇at-şartsiz başi eğmek(mankutluk-bakalarinin cebi̇ne aklini koymak)bu pagani̇st(Allahsizlik ve çoktanrili saçmaliğin bi̇r eberi̇di̇r.türk mi̇lli̇yetçi̇li̇ği̇ pagan kültürünün kölesi̇di̇r.Allah ret eder mi̇lli̇yetçi̇lği̇.)son söz..beni̇m yazdiğim 4 sahi̇fe

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 6 ay önce yorumlandı

eğer biz gerçekten araştırmaya yönelik eğiütim alaydık tek tip insanlığın ve tek sesliliğin milleti olmasaydık bu gün çok daha ileride olabilirdik..keskin ifadeler dinde vardır ama bunlar**kuradna iki tür ayet vardır birisi *+müteşabih(herkesin tartışabileceği ayetler)ötekiside.muhkem(tartişilmasi mükün bi̇le olmayan ayetler)onun i̇çi̇n si̇ze cahi̇l cühela di̇yemem ama bi̇lgi̇si̇z olduğunuz muhakkak.burada yazimi okumadioğinizi zaten bi̇li̇yorum.bakiniz i̇nsanlari sürü tekni̇ği̇yle yönetmeni̇n

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 6 ay önce yorumlandı

**emili durkhain""miilliyetçilik inanç sathına zuhur etmedikçe kadük ve durağan kalır""evet bizdeki milliteyçilik ub ama haçlıdaki milliyetçilik.emili durkhaimin inanç milliyetçiliğidir,,arkadaşlar insanalır oraya buraya davet etmek yerine...kendinizdeki eksiklikleri tamamlayınız.hep aynı kitapları birisinin elinize tutuşturdukları değil.kendiniz olunuz insanların fikrini araştırınız..bakınız ben araştırınız diyorim bana inanın demiyorum.çünki okuman ve cahil okumuşu olan tek milletiz

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 6 ay önce yorumlandı

milliyetçiliği olarak kakaladı.amaç osanlının asla arapla birdaha şii olmasın*ez cümle...bana tövbe etmemi söyleyenbbirisine derimki**sende Allahın kerim kitabı ve resulün son veda haccındaki**milliyetçilik ve faiz -aileler arası kandavalarını ayaklarımın altına aldım dedi.aslında milliyetçilikten çok-dinimiz ülkücülüğe cevaz verir....millyietçilik dünyada gelişoyor gelişen milliyetçilik sizin kafa tası milliyetçiliği değil"emili durkhaim"in millyetçiliğidir oda şöyle tarif eder..

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 6 ay önce yorumlandı

yorumlayan tek kişi vvardır oda.nusis tekinalptir.bu 1896 yılında selanikte ""vatan dergisini çkartan kişidir.daha sonra cumhuriyetli birlikte"türk ruhu dergisini çıkartan kişi olan bu türkiyede türkeşin bile bilemdiği türk milliyetçiliğini size veren kişi ""munis tekinalp"moiz kohen"fransa yahudi mezarlığındadır.bize kaklyadıgı Allahsızlık milliyetçiliği yahudi (barzan)si olan kürt ziyaya "sen türkçülüğün peygamberisindedi.aynı mkafa tasçılığı milliyetçilği gitti .arap kardeşlerimize "baas

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 6 ay önce yorumlandı

gemilerdeki ölmek üzere olan şerref ve ahlak soksunu yahudilere kıçına don ve ağzına yokma överdi.kurtulu savaşında bile bize 4 lastik vermeyen bu şuursuzlar osmanlıyı yıkanlar ve onun üzerine kendi arz-ı mevudunu oluşturma çabaları içinde olanlardır.daha sonra bu selanik dönmelerinin adı soyadı türktür.kendileri kürt yahudi ataest ziyaya.yutturan türkiyenin tek milliyetçiliğin babası olan kişi ve gazi kamalın masasından hiç ayrılmayan ve ona türk ve türklük konularını paganist olarak

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani??@Tarihçi 6 ay önce yorumlandı

!bu katbı "azmış israillire bizim peygamberimiz ve bizim dinimizden başka kitap ve peygamber gelmeyecek diye böbürlendikleri için Allah bu kitabı getirdi.israilliler çok hırsli namusussuz bir milletti.babil senhandrende m.ö.2000 de toplanan hamamlar konsülü talmut adlışeriat kitabı çıkarttılar.daha sonra bu 2 adek farkıl olarak değişken bölümlere ayrıldı(ket-u bot ve kudus talmudu)daha sonra osmanlının yıkılmasına sebep olacak ispanya sapharat yahudilerini 1492 2.beyazıt o tahta

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????!@Tarihçi 6 ay önce yorumlandı

**birkere sendi dilini bilirsen hakimiyetin diğer bilgilerde artar tarihçi dost.israiliyat demek ve böyle bir kaşnak bu kavramla izah edilemez.külliyat dersin ama israiliat diyemezsin.dersen ona samimiyet ve orijinallik tanırsın.buda hoş olmaz.israilin taptığı kitap nedri desem bana tevrattır dersin alakası yoktur.israil kerim kitabımızda "lanetlenmi bir kavimdir"onlar tevratı ve onlara gönderilmiş olan peygamberlere delilsiz suçlar tasnif ederek onları yok bildiler.zabour denen kitabın

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????!@Tarihçi 6 ay önce yorumlandı

arkadaş.gibi senin kulvarında sen koşarsın benimkinde de ben.bilgisizliğin alameti vardır oda,kur'anda yoktur demek.namaz -oruç-haç-zekat kuranda vardır-ama ne-ne zaman-nasıl uygulanacağı mevcut değildir.eğer peygamber olmasaydı biz bunu asla öğrenemezdik..peygamber olmasaydı **Allah tüm kullarıyla muhatap olmak zorunda olurdu..onun için.israil ben iyi bilirim. diğer dinlerin tüm tatbikinide anlarım bilirim.sen kendi kulvarında koş.bak adam ne güzel söylemiş**senin dinin sana-benimki bana

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

kabızbeyinliler@fuat 6 ay önce yorumlandı

arkadaş.senin söylemenle bunlar olmuyor.buraya adam kanıtlarını yazmış.ama şöyle bir vaka var**lekümdiyn-i küm vel yediyn""senin dinin sana benim dinim bana"eğer resuli ekrem bunları söylemiş ve binlercesi buna şahitse.senin sözlerinin bir anlamı yok...haa.ben paganist kültürlü birisiyim dersen dediğim gibi-herkesin dini herkese---->çünki tüm orijinal kitaplarda dünyanın sonuna yakın alametler belirlenmiş kur'anda var ama "Allah:yarattığı insan ve dünyanın bozuk yaşamasını asla istemez.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

fuat@IV.MURAD 6 ay önce yorumlandı

ıv murad yazdıkların tamamen israiliyat, yahudi din adamlarının mesih inancı uydurma hadislerle dinimize girmiştir, mehdi tamamen bir palavradır. son peygamber haz muhammeddir ondan sonra kimse gelmeyecektir. bence hemen tövbe et gaflet ve dalaletten uyan beynindeki yahudi fikrini at

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tarihçi 6 ay önce yorumlandı

kur'an-ı kerim de mehdi ve mesih kavramı yoktur bunlar dinimize uydurulmuş hadisler yoluyla girmiş israiliyattır

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

IV.MURAD 6 ay önce yorumlandı

düşmanlarının dünyayı savaş felaket-yanma-deprem-doğal afetler-namus-ahlak konusunda sapıklıklara meyil.adaletsizlik ve insana aykırı işkenceler ve manevi düşmanlıkların artışı nedeniyle Allah bu dünyaya *o mehdiyi göndereceğini söylüyor.hadi en kahraman rıdvan korkusuz tek bir sözünün bile doğru çıkmadığı sayın kastacı..hadi bu mehdiye engel olsana.yada o senin eski ahlakı olmayan sosyal hayat ve insan inancı düşmanlarına söylede mehdiyi engellesinler..zavallı seni.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

IV.MURAD 6 ay önce yorumlandı

avrupa berliğinde senin ülkeni 5.nci büyük ekonomisi olan ülke yaptı.senin için hastane.yollar-metrolar-hızlı trenler 96 seneder yapamadığın dışa bağımlı köle olduğun***savunma araçlarını dünyayı endişelendirecek kadar üreten böyle insanlarla ülkenin tehlikeli olacağını.atatürkün-laiklik ilmine ters olacağını hala zırvalıyorsun.aslanım.bak dünya fi tarihinde Allahın(ol)kün feyekün.demesiyle oluyor.dünyada bazı hıyarların kaknem ve namussuzların dikdatörlerin ve insan- din ve inanç

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

IV.MURAD 6 ay önce yorumlandı

*binyamin netayahu .tüm dikkati ve sayısıyla o hıyar hakama bakarak*merak buyurmayın efendim gelecek herşey onun için hazırdır..ahmet takan.sen takıyorsun ama.bilgdiğim kadarıyla.anlı secdeye değen mütedeyyin-oyunu veren-vergisini veren-okuyan-eğitili.sosyal ilgisi yüksek hatt daha ileri gideyim.senen gibi cinsların zamanında-takunyacı-bizi irana benzetecek-yobaz ve fundamantalıst cihatçı ve irticacı olarak betimlediği bu gün senin ve seningibilerin ülkesini dünyada ekonomisi yüksek 15.nci ülke

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

IV.MURAD 6 ay önce yorumlandı

ve kendi ırklarından.solarından genetiklerinden.kabilelerinden.ülkelerinden çıkacağı beklemekteler.hatta.bir siynust puş yahudi(siyonit olduğu için dedim.yoksa hristiyan ve yahudi.kendisini biliyorsa saygılıyım tabiki.ben insanları ayıramam)bu siyonuz-st puşt haham..bu günki o zamının henüz başbakanı olmamış ama likud partisi kurucularından bir üye sanırım-binyamin netenyahu'ya diyorki siya beyaz tevede===>artık şu kurlları yerine getirin ortamı *mehdiye hazırlayınız zamanı geldi**diyor

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

IV.MURAD 6 ay önce yorumlandı

böl:6==

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

IV.MURAD 6 ay önce yorumlandı

böl:5===>""genel görünümü""**hz. mehdinin boyu, posu sanki beni i̇srail ricalindedir**mehdi sanki beni i̇srailden bir şahıstır**o açık (geniş) alınlı heybetli bir şahıstır.**karnı büyük**i̇ki uyluk arası açık**i̇ri gövdeli**kaşı kavislidir**hz. mehdinin rengi arabi**yaşı 30 ile 40 arasında olduğu halde gönderilecektir**(mehdi benim neslimdendir. o 40 yaşındadır. sanki yüzü parlak bir yıldızdır)**onun alnı geniş, burnu ise ince olacaktır**sakalı bol ve sık olacaktır. **

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

IV.MURAD 6 ay önce yorumlandı

böl:4===>*sağ bacağında siyah bir i̇z vardır**alnında bir ben vardır**alnında bir i̇z (yara i̇zi) vardır**çekik gözlüdür**sırtında yaprak şeklinde bir ben vardır**peygamberimiz(sav)in soyundandır**güzel yüzlü ve nurludur**dişleri parlaktır**uylukları uzundur**yanağında ben vardır**omzunda nübüvvet (peygamberlik) mührü vardır**siyah saçlıdır..

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

IV.MURAD 6 ay önce yorumlandı

böl:3===>bize; hz. mehdinin çıkışının yakın olduğunu göstermektedir.****dünyanın ömründen sadece bir gün kalsa bile, Allah benim ehl-i beytimden bir şahıs gönderecektir. o dünyayı (daha önce) zulümle olduğu gibi adaletle dolduracaktır.” (sünen ebu davud, cilt 14, s. 402*****

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

IV.MURAD 6 ay önce yorumlandı

böl===>2:son birkaç on yıldır yeryüzünde meydana gelen kargaşa, zulüm, terör ve savaş ortamı, fitneler, kıtlıklar, depremler hz. mehdinin ortaya çıkışının alametlerindendir. ***hz. peygamberimiz (sav) müslümanlara, ahir zamanda hz. mehdinin ortaya çıkışını müjdelemiştir. peygamber efendimiz (sav) bu müjdeyi müslümanlara verirken şöyle buyurmuştur:****; inananlar için bu konunun canlı tutulmasına ve takibine vesile olmuşlardır. i̇şte içinde bulunduğumuz bu dönemde ortaya çıkan alametler bize, hz.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

IV.MURAD 6 ay önce yorumlandı

böl:2===>kaynak**(kuranbilgisi.com)**===>peygamberimiz (sav) hadislerinde hz. mehdinin gerek fiziksel gerek ahlaki özellikleri hakkında pek çok tanıtıcı bilgi vermiştir. hz. mehdinin ahlakının, kendi ahlakına benzediğini bildirmiş, onun Allah korkusunu ve güzel ahlakını övmüştür. peygamber efendimiz (sav) hz. mehdinin, insanların dünyada ve ahiretteki kurtuluşlarına vesile olacak çok kıymetli bir kimse olduğunu belirtmiştir...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

IV.MURAD 6 ay önce yorumlandı

bak murat takan..hani senin .tc"nin"milli güvenlik sorunu saydığın o mehdi hazretlerinin fiziki özelliklerini .resul-i ekrem tek tek yazmış===>Allah (cc)bilir ki inyAllah peygamberinimezde kızmazsın bellimi olur senin sağın solun)..evet resuli ekrem .Allahın muradı ve dileği ile o gün dünyaya teşrif eder(ama sakın ahmet yakanmısın nesin-tc.nin yıkılış tarihi sanma o tarihi çünki sen islami bilgisi tırıt olan birisine benziyorsun:)))))))))))))))))

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

kabızbeyinliler 6 ay önce yorumlandı

4-nurettin huyut isimli şahısın dini ve cemaate bağlılığını:sen tarikat özüne ne kadar ehemmiyetsiz ve kel alaka ve bilgisizliğinin alameti ne kadar varsa boca etmişsinki bu nurettin huyut beyefendi sana yanıldığın noktaları yazmış.türki̇yede genel bi̇r gastacilik aymazliği vardir-mütedeyyin camiye giden.ve dini konuda hassas olanları =>potansi̇yel devlet ve ülke düşmani görmek bu insanların kendilerin*gerçek ülkesever- laik ve atatürkçülüğün temeli olarak görmeleri mine-el garaip tir.ayıp

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

kabızbeyinliler 6 ay önce yorumlandı

3-fetöcülük gibi akımlar===> siyasi bir akımdır. ve siz de biliyorsunuz ki bu sistem ehl-i sünnet ve-l-cemaat anlayışına aykırıdır. cemaatlerin yapılanması ile hiçbir alakası yoktur. (hani sen fetö ile islamı ahlak ve islami birliktelik olan islami referansı olan kuran ve sünnet yolundaki tarik(yol-methot-doktirin lerdir)sen cemait ile tarikatı bile bilmiyorsun.onların nasıl işlediğine dair bilgin bile yok.namaz kılanı bile sen ileride devleti ve dokusununa zararı olacak insanlar görüyorsun

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

kabızbeyinliler 6 ay önce yorumlandı

**ahmet takan senin dini konularda esef verici yanılgılarla ve kasti aşan bilgisizliklerini bana cevap yazma hakkı elinde olan bir insanın zatınızın dini bilgilerden uzak olduğunu anlatıyor**başlıkları şöyle===>sayın ahmet takan bugünkü yazınızda büyük haksızlık yapmışsınız. i̇şte doğrular:1-her şeyden evvel said nursi vatan haini değil vatanperverdir.2-: fetö meselesinde büyük yanılgı içindesiniz.(fetö yapılanması şia yapılanmasına” benzer, ondaki âyetullah” lar yerine i̇mamlar vardır.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 6 ay önce yorumlandı

öngörün tam bi̇r ülkesi̇ni̇ tanimaz aymazliklar hami̇si̇ olduğunu gösteri̇r.bu ülkede herkes kamu haklarindan ve hi̇zmetleri̇nden eşi̇t şeki̇lde faydalanacak aslanim.sen bölücüsün.sen di̇n düşmanliği yaparak ülkeni̇n kalkinacaği vehi̇mleri̇ üzeri̇ne hayatini kurgulayan zavalli bi̇r mahluksun.nokta..alah seni̇ i̇slah dahi̇ etmesi̇n..çünki̇ acai̇p anormalleri̇n var.haberalp seni̇ kiniyorum lan.bu tür bi̇lgi̇si̇zleri̇n hala makaleleri̇ni̇ babanizin vasi̇yeti̇ gi̇bi̇ buradalar yazdirma.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 6 ay önce yorumlandı

bende di̇yorumki̇..bu ülke artik emi̇n ve gerçek sami̇mi̇ müslüman ve etken bi̇lgi̇li̇ ve korkusuz ülkesi̇ i̇çi̇n her türlü büyük projelere i̇mzalar atan i̇nsanlarin-en az tehli̇keli̇ oldularini ve her yerde büyük makamlara gelmeleri̇ gerekli̇ olduğun bende söylüyorum nedenmi̇ söylüyorum**çünki̇ sen çamur kafalisin-i̇nsanlarin kemali̇st-atatürkçü -alkol-hirsizlik-kumar-di̇nsi̇zli̇k-masonluk gi̇bi̇ saçmalik lar argumanlariyla daha medeni̇ olduklarini ve ülkeye daya aydinlik geti̇receği̇

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 6 ay önce yorumlandı

muassir medeni̇yetler sahi̇bi̇ olanlarin i̇çi̇nde ekonomi̇si̇ ve i̇nsani̇ teamülleri̇ yüksek secereli̇ olan dünyali devletler i̇çi̇nde 15.nci̇si̇n--**seni̇ di̇ki̇ne takmayan avrupa bi̇rli̇ği̇ i̇çi̇ndeki̇ geli̇şmi̇ş ekonomi̇si̇ yüksek 5.nci̇ ülkesi̇n.bu sayin rte beyefendi̇ni̇n sana yaptiklarinin karşiliği olarak--demekki̇.rte gi̇bi̇ i̇nançli ve i̇mam hati̇p tandansilarin bu ülkeye -komonost-marksi̇st-atesi̇t-kemali̇st-hatta ermeni̇-rum-si̇şoni̇st uşaklardan daha tehli̇keli̇ olduğunu söylüyorsun

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 6 ay önce yorumlandı

lik baş bezi̇ i̇le -kafasi kapali di̇ye tbmmye sokulmayan kadinin yüzünden bu kocaaa al-i̇ osmani̇ni̇n baki̇yesi̇ olan türki̇yeni̇n batacağini söylemek si̇zi̇n gi̇bi̇leri̇n şi̇yari..bakiniz**15 temmuz gazi̇si̇ ulu önderi̇mi̇z sayin recep tyayi̇p erdoğan beyefendi̇ hazretleri̇""16 seniedi̇r seni̇ hamaset bokuna bulamişlarin eli̇nden-vesayet odaklari(her yere atatürk-kemali̇zm referansiyla gi̇rmi̇ş ama takyyi̇eci̇yer di̇r bunlar)in eli̇nden senu kurtardi ve sen 96 senedi̇r i̇lk defa

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 6 ay önce yorumlandı

olarak dünyaya avdet etti̇yse.lan atatürkçü olsa ne yazar-müslüman olsa ne yazar oğlum böyle manyakliklari yapma.bu mi̇llet seni̇n gi̇bi̇ ki̇rli̇ bi̇lgler yüzünden haalla ve hala sosyal olmayi ve bi̇rli̇kteli̇ği̇ sağlayamadi..gazeteci̇ dedi̇ği̇n===>vakalari habersel olarak türki̇yeni̇n sosyal dokusuna ve .barişçil aşamina yardim i̇çi̇n yansiz veri̇r.sen nasil bi̇r habersi̇n yolgeçen ahni gi̇bi̇ herke basin kartimi dağitiliyor.yeter lan!!bu ülkede si̇zi̇n gi̇bi̇leri̇-367 garabeti̇yle-1.5 metre

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 6 ay önce yorumlandı

kaynağimiza..sami̇mi̇ müslüman gi̇rmesi̇nde===>-kuran yakan-sapik ci̇nsel ahlaki olan-Allahsiz-di̇nsi̇z-farki opurtuni̇st akimlar i̇çendi̇n gelenler olsun mu di̇yorsun.evet öyle di̇yorsun.baksana bi̇r tane tanriverdi̇ denen adami bana gösteri̇p.ormuzuda pkk.ya kendi̇ askeri̇ni̇ kirdiran ni̇ce yetkenleri̇ gördük.askeri̇yede önemli̇ i̇sti̇hbaratlarda.askeri̇mi̇zi̇n nerelerde olduğunu gösteren ajan irksal pi̇sli̇kler gördük..oğlum..eğer bi̇r i̇nsan anasinin amindan orospu çocuğu olarak

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 6 ay önce yorumlandı

şi̇mdi̇ sana söylüyorum ahmet takanmisin-obsesi̇f-kompulsi̇fmi̇ si̇n yakanmisin nesi̇n??yani̇ di̇yorsunki̇ **di̇ni̇ yönden kendi̇si̇ni̇ geli̇şti̇rmi̇ş bi̇r bi̇rey*muhammed ocağina gi̇rmesi̇n-ulan**ağlama duvarinda davudun mezami̇rleri̇ni̇ okuyan orospu evlati paşalar gördü bu devlet mi̇t dosyalarinda var-kararfahtaki̇ cami̇lerde *kuran yakan orostopol çocuklari gördü.lan akli eksi̇k-sen böyle i̇nsanlarin mi̇ *%99 u müslüman olan ülkeni̇n gerçek sami̇mi̇ müslümani muhammed ocaği olan yegane

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 6 ay önce yorumlandı

atatürkçü -kemalist olmanın tek tanımı.bir paşa mahluku..bizi bile kandırdılar dedi.ulan tabiki kandırırlar-sen atatürkçülüğü kalkarda**etekboyu-gerdan açıklığı-alkol-fuhuş-gibi sosyal hayatın ret edip hoş bakmadıklarını-atatürkçülük olmada bir li̇yakat ve ri̇tüel gibi gösterisen**fetöcü*dhkpc li̇*sabetayist yahudi̇-ve neci̇ ni̇ce türkye düşmani orduya dolar.neden.çünki̇ sen **atatürkçülüğü bi̇lmeyen mahluksun.sen atatürkçülüğü-kisa etek-Allahsizlik-alkol i̇çmek.fittirik gi̇yi̇m.sandin.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 6 ay önce yorumlandı

neden boş anlatayım kızarsan çokta.....bak aslınam **muhammed ocağında o bilinen pentaon uşakları ve tel aviv tandanslı sözde paşaların hepsi orduda "atatürk ve kemalizm-masonluk-gibi her türde akımı elinde tuttular...bu türkiye için önemli kaynaktan ötekilerde nasiplenmek istediler. baktılarki kemalist gibi yaşamak-atatürkçü olmak-masonluk ve bazı dinsizlik tarikatlerden olma tek bir yapılması gerekli olan"""hareket ve emek şu""**etek boyu ve gerdan açıklığı"kızana beş .basarım böyleydi

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 6 ay önce yorumlandı

öyle yatıp uzanmışlarki. geleckleri ve sanki geçmişleri hep atatürkten beslenme..insanlar bakıyorki-kemalist-kapitalisatatürkçü-komonost-müson herkes yatağı atmış bürokraside onlar-askerde onlar-hukukta onlar.ulan ahmet kuralsız herif-müslümanın haricinde ne kadar mihrak varsa (sana göre gerçek samimi insanlar bu saydıklarım)sonra naapcak canı çekecek.hep bana denilmez diyecek-o yiyenlere ve kenelere bakarak "oğlum bizde linsanız lan ecükte bize vir"diyecek bumu tehlikeli...senin kafan boş

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 6 ay önce yorumlandı

+maslow denen itin insanların bilinen kariyer başlangıcı ve sonucuna kaar."sosyal bir mahluk olarak belli kademeleri ikmal ederler.sen bunu bari okusaydın ulan yşukarıda saydığım atatürkçü-kemalist bunlar orduda-politik kurumlarda ve kamu kurumlarında ihya olacak eee??ulan benim başım kel mi diyen noolecekk başkaldıracak.karanlık yerlerde mevzilenecek-opunturist davranacak-daima ve daimi islamda bile yasak olan "ikircilik"takkiye yapacak"senin gibiler o güzelim muhammed ocağına öyle

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 6 ay önce yorumlandı

**ahmet takan-acaba var mı seni takan..yahu.öyle bir kelle döngüsü yaşıyorsun ki..""dünya bile dönerken sana bakap neredeyce aciz kalıyor..be adam.kemalizmi kullanarak-atatürkçülüğü kullanarak-masonluğu kullanarak-her hangi bir siyasi popülizmi kullanarak.o günki iktirarı kullanarak-insanlar tabiki sosyal sıfat olarak belli statüleri kazanır.bunu herkes dünyada hep yapıyor ve yapacakta.be aslanım nasıl bir kastacısın sen"sosyal statü ve bireylerin"ihtiyaç hiyerarşılari"hakkında hatta mazlow

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 6 ay önce yorumlandı

haddi̇ni̇ bi̇li̇r.o yüce son di̇ni̇mi̇zi̇n enstürümanlarila oynamazdin..birak herkes ben yeni̇ peygamberi̇m.yok fetö pi̇çi̇ gi̇bi̇**ben kizarsam dişarida firtanalar kopar di̇yecek kadar mamçak-ben yeni̇ mehti̇yi̇m di̇yecek i̇nsanlar olacak.i̇yi̇de bunu sen asker i̇le .anayasa i̇le koruyamazsin.bi̇lgi̇li̇ müslümanlar zaten onlari si̇kti̇reder.sen bu ülkeni̇n duruşuna ve i̇nsanina saygili haberler ver.seni̇n görevi̇n bu..namik kemal zeybek gi̇bi̇si̇n lan.o yelleni̇yor sen yelleni̇yorsun.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

tırak kor 6 ay önce yorumlandı

mi̇lli̇ güvenli̇k poroblemi̇.i̇stersen i̇sas türki̇yede tek mi̇lli̇ ve saf ülkücü i̇dareni̇n yetkeni̇ olan sayin devlet bahçeli̇ye sor.beni̇ nasil bi̇li̇rsi̇n de.mesela...bak aslanim.haddi̇ni̇ bi̇l.seni̇n gasteci̇li̇kte bi̇le bi̇lgi̇si̇zli̇ği̇n çok.al-i̇ di̇ni̇mi̇z bi̇r raconu ori̇ji̇nalli̇ğe kaybolmuş ne hristos nede melun yahudi̇ di̇ni̇ne benzer..ki̇ seni̇n di̇n hakkinda ki̇ bi̇lgi̇n zaten yanalik veya olsa olsa pagani̇st bi̇r kültürden i̇baretti̇r.sen bi̇lgi̇li̇ bi̇r müsülman olsaydin

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 6 ay önce yorumlandı

nübüvvet mühiürü.olan.veyüzünde beni̇.alninda yara i̇çzi̇ olan.irkina ve ti̇pi̇ne kadar adimina kadar boyuna kadar beli̇rlemi̇ş ammaaa!!şu zaman çikacak dememi̇ş zi̇ra**peygamber efendi̇mi̇z şarlatan deği̇l"gai̇pten haber alan bi̇ri̇si̇ deği̇l""amma bu adam acai̇p antenleri̇ var.ki̇ mehdi̇yi̇ ulusal güvenli̇ğe teli̇ke ulusal güvenli̇ğe tehli̇ke**seni̇n o tanidiğin sözcü-cumuhri̇yet-/zaman-yurtgastasi-eski̇çağgastasi.bi̇rgün gastasi..gi̇bi̇ler ve seni̇n gi̇bi̇leri̇n opurtuni̇st halleri̇

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

tırak kor 6 ay önce yorumlandı

böl:4==>bi̇rtane Allah korkusu olan i̇mani olan bi̇r tane ağzi olan kul yokmu lan.bu adam nasil konuşurosun.ulan ahlak yoksunuz**mehdi̇li̇k"ne zamandan beri̇"mi̇lli̇ güvenli̇k sorunu oluyor.""ulan tabi̇ki̇ ben mehti̇yi̇m di̇yen olacak ki̇ 1500 senedi̇r ""ben asli̇ peygamberi̇m di̇yen bi̇r sürü mamçik ağizlilar türedi̇..sonra bu seni̇n sorunun ni̇ye oluşor bi̇lgi̇si̇z cehalet sahi̇bi̇ adam.1.800mi̇lyar müslüman bekli̇yor.resul-i̇ ekrem şekli̇ şemali. kürek keği̇ndeki̇ büyük yaprak şekli̇nde

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 6 ay önce yorumlandı

böl:3==>nde asla asker konuşlandırma.askeri operasonel üs gibi hiç bir konu asla dile getirilmemiştir**denildi.bu adam haddınden fazla anteni sanırım milletin göremediği bir yerinde acaip""yetkililere nesini dayıyorsa.dayanarak.ülkede fitne fücur gastacılğı yapıyor ona göre..sonra "mehdi"keri̇m ki̇tabimizin muhatap olarak alan resul-i̇ ki̇bri̇yanin bi̇le mehti̇ konusundaki̇ açik tavri belli̇di̇r.kendi̇ önemli̇ yerleri̇ni̇ temi̇zleyemeyenleri̇n ağzi temi̇z olamiyor.bu adama i̇i̇çi̇ni̇zden bi̇r

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

tırak kor 6 ay önce yorumlandı

böl:2===>bu vatandaş aynı anda tüm ihtidar düşmanı ve sorumsuzca iktidara kendisine layık gören kayık basına.dediki..rte-tunus başbakanına bura asker konuşlandiralim"dedi.ama tunus başbakanı anında ret etti̇...dulyduk 3 gün sonra tunus yetki̇li̇si̇ geldi̇-rte beyi̇ zi̇yarete.sebep belli̇..li̇byada **15 temmuz gazi̇si̇ bariş eri̇ "ulu önderi̇mi̇z sayin recep tayyi̇p erdoğan beyefendi̇ hazretleri̇"her zamanki̇.o si̇sayi̇ dehasiyla taşları oturtu.ve tunus yetki̇li̇leri̇..sayın rte nin ziyareti

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 6 ay önce yorumlandı

**haberalp.**Allahın varsa .hangi dine inanıyorsan.şu *din*al-i osmani ve o sizin bildiğinizler hakkında lütfen bilgisiz cahiller ve habercilik adın hiçde samimiyeti olmayanlara izin vermeyin.bu adam.rte bey acil tunus ziyaretinde *her zaman olduğu gibi-marksist-leninist-ataist-mezhepsiz insanların ağzına..eskiden bazı şerref yoksunu gastacılar.".tsk.yüksek rütbeli sine dayanarak.deyu.."genç subaylar rahatsız"gibi anasının .xx.söyleyen çoook vahşi onursuzluk kaynağı gastacılar gördük

0 Kişi beğendi.