Mehmet Ağar'dan tahliye sonrası ilk açıklama

29 Nisan 2013 Pazartesi 14:49

Susurluk Davası kapsamında hapis yattığı cezaevinden tahliye olan eski bakan Mehmet Ağar'dan ilk açıklama geldi. Mehmet Ağar bakın tahliyesi ile ilgili neler söyledi...

Mehmet Ağar'dan tahliye sonrası ilk açıklama

Yaklaşık bir yıldır Aydın'ın Yenipazar ilçesindeki cezaevinde hapis yatan eski İçişleri ve Adalet Bakanı ve eski DP Genel Başkanı Mehmet Ağar tahliye edildi. Cezaevinden çıkarak Bodrum'a giden Mehmet Ağar'dan tahliye sonrası ilk açıklama geldi. Mehmet Ağar, "Bunu bir devlet görevi olarak gördüm, tamamladım. Devlet 'gel' dedi geldik, 'git' dedi gittik" dedi.

Mehmet Ağar, Bodrum ilçesine bağlı Turgutreis beldesindeki evinde gazetecilere yaptığı açıklamada, 2 yıl olması gereken cezanın bir yılını bitirdikten sonra herkesin istifade ettiği Ceza Muhakemesi Kanunu ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun hükümlerinden yararlanarak serbest kaldığını ifade etti.

Cezaevinde kaldığı süre boyunca yurdun her köşesinden binlerce kişinin kendisini ziyaret ettiğini söyleyen Mehmet Ağar, "Hepsine şükran borçluyum, gönülden teşekkür ediyorum. Dediğim gibi başlangıçta girerken, bunu bir devlet görevi olarak gördüm, tamamladım. Devlet 'gel' dedi geldik, 'git' dedi gittik. Şu anda yapacağımız 76 milyon gibi sade bir vatandaş gibi ailemle, çocuklarımla, torunumla yaşamaktır" dedi.

Bu süreçte kendisine yakınlığını esirgemeyen milletin tüm fertlerine, dostlarına teşekkür eden Ağar,"Umudumuz odur ki, Türkiyemizin geleceği bugününden daha iyi olacaktır. Bizim gönlümüzden geçen samimi temennimiz budur, Allah milletimizin, memleketimizin yardımcısı olacaktır, buna da gönülden inanıyoruz" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x