Mehmet Ali Birand, dualarla uğurlandı

19 Ocak 2013 Cumartesi 14:20

Tedavi gördüğü hastanede önceki gün hayatını kaybeden Gazeteci Mehmet Ali Birand, son yolculuğuna Teşvikiye Camii'nden uğurlandı. Birand'ın cenazesi; medya, siyaset, spor ve iş dünyasından birçok ünlü ismi bir araya getirdi.Teşvikiye...

Mehmet Ali Birand, dualarla uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede önceki gün hayatını kaybeden Gazeteci Mehmet Ali Birand, son yolculuğuna Teşvikiye Camii'nden uğurlandı. Birand'ın cenazesi; medya, siyaset, spor ve iş dünyasından birçok ünlü ismi bir araya getirdi.

Teşvikiye Camii’nde öğlen vakti kılınan cenaze namazına; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Meclis Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kıılçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, BDP Milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder ve Hasip Kaplan, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, eski Başbakanlardın Mesut Yılmaz, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Fener Rum Patriği Bartholomeos, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, eski Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Galatasaraylı yönetici Abdurrahim Albayrak, Teknik Direktör Fatih Terim, İşadamları Erdoğan Demirören, Ali Ağaoğlu, Tuncay Özilhan, TUSKON Genel Sekreteri Mustafa Günay, TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz, eski Milli futbolcu Suat Kaya, Cihan Haber Ajansı Genel Müdürü Abdülhamit Bilici, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, Gazeteciler Ertuğrul Özkök, Ali Kırca, Mithat Bereket, Tayfun Talipoğlu, Cengiz Çandar, Taha Akyol ve Halit Kıvanç'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda ünlü isil ile ailesi, yakıları ve sevenleri katıldı.

Birand’ın eşi Cemre, oğlu Umur ve gelini Caterine Birand, taziyeleri kabul etti. Teşvikiye Camii’nin avlusu Birand’ın sevenleriyle dolup taştı. Cenaze namazı ve duaların ardından Birand’ın cenazesi, omuzlarda araca götürüldü. Cenaze namazı boyunca bazı yakınlarının ve meslek arkadaşlarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Mehmet Ali Birand’ın cenazesi, namazın ardından toprağa verilmek üzere Anadolu Hisarı Mezarlığı’na götürüldü.

Yorum Gönder

@name x