MERAL AKŞENER'İN TOPLANTISINA SALDIRI

18 Mart 2017 Cumartesi 22:02

Meral Akşener'in toplantı yapacağı alana saldırı girişimi sırasında arbede yaşandı.

MERAL AKŞENER'İN TOPLANTISINA SALDIRI
 Kocaeli'nde düzenlenen konferansta konuşan MHP’nin muhalif isimlerinden Meral Akşener'in programında olaylar çıktı.

Aydınlar Ocağının Kocaeli Fuar Alanı içinde düzenlendiği konferansa eski İçişleri Bakanı Meral Akşener katıldı.

Meral Akşener'in konuşması sırasında 30 kişilik bir grup alana gelip tepki göstererek, restoranın önünde asılı bulunan 'Meral Akşener hayır lokması' yazılı pankartı indirmek istedi. Alan bir anda karışırken, araya girenler ile saldırgan grup arasında gerginlik yaşandı. Polisler ve araya girenler, saldırgan grubun Meral Akşener'in bulunduğu alana girmesine engel oldu.

Meral Akşener yaşananlara tepki göstererek, olayları yatıştırmaya çalıştı. Akşener, "Başka anaların doğurduğu çocuklarla kabadayılık yapmak kolay. Gönderin kendi çocuklarınızı. Çoluk çocuğu iş peşinde, hepinizin çoluk çocuğu ballı maaşlar için AKP'lilerle yan yana. Bu garipleri ise yollayın buraya. Tutuklandıklarında da ortada bırakın. Ben sayın cumhurbaşkanının söylediklerini söylemeye başladım olay çıktı. Yaşasın ileri demokrasi. Siz hem Kara Fatma'nın torunlarısınız. Böyle yapın bakalım n'oluyor? 16 Nisan akşamı bütün bu zorbalıkların, baskıların karşılığı bu cesur insanlar, bu cesur kadınlar hayır diyecek, hayır diyecek. 80 milyon kere hayır diyecek" dedi.

Bölgeye çok sayıda destek kuvvet sevk edildi.

Akşener Twitter adresinden yaptığı açıklamada "Kocaelili hemşehrilerimizle birlikteyiz.Sn. Başbakan Sn. Cumhurbaşkanı munis İzmitliler HAYIR diyor. Burada terörist yok. Burada Fetöcü yok." ifadelerini kullandı.

Akşener duruma müdahale ederek sakinleştirdi.

Akşener, restoranın dışında toplanan kalabalığa hitap ederken Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı Melikşah Taşkın ve bir grup Akşener'in konferans verdiği Çağlayan restoranına geldi.Ortalığınbir anda karıştığı salonda çevik kuvvet biber gazı ile müdahale etti.

Öte yandan Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı yediği dayak sonucu koşarak uzaklaştığı gelen bilgiler arasında.

Meral Akşener'in konuşması sırasında Kocaeli Ülkü Ocakların den gelen 30 kişilik grup alana gelerek tepki göstererek, restoranın önünde asılı bulunan 'Meral Akşener hayır lokması' yazılı pankartı indirmek istedi.

Alan bir anda karışırken, araya girenler ile ülkücüler arasında gerginlik yaşandı.

Polisler ve araya girenler, tepki gösteren grubun Meral Akşener'in bulunduğu alana girmesine engel oldu.

Meral Akşener yaşananlara tepki göstererek, olayları yatıştırmaya çalıştı.

Meral Akşener, "Başka anaların doğurduğu çocuklarla kabadayılık yapmak kolay. Gönderin kendi çocuklarınızı. Çoluk çocuğu iş peşinde, hepinizin çoluk çocuğu ballı maaşlar için AKP'lilerle yan yana. Bu garipleri ise yollayın buraya. Tutuklandıklarında da ortada bırakın. Ben sayın cumhurbaşkanının söylediklerini söylemeye başladım olay çıktı. Yaşasın ileri demokrasi. Siz hem Kara Fatma'nın torunlarısınız. Böyle yapın bakalım n'oluyor? 16 Nisan akşamı bütün bu zorbalıkların, baskıların karşılığı bu cesur insanlar, bu cesur kadınlar hayır diyecek, hayır diyecek. 80 milyon kere hayır diyecek" dedi.(Kaynak: ODA TV, Yeniçağ)

Yorum Gönder

@name x