Mersin'de bir evden kamyon dolusu çöp çıktı

02 Ekim 2013 Çarşamba 14:59

Mersin'in merkez Akdeniz ilçesi Mesudiye Mahallesi'deki evden bir kamyon çöp çıktı. Çöp ev belediye ekipleri tarafından temizlendi. Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Mesudiye Mahallesi 5111 Sokaktaki bir evde çöp biriktirildiği...

Mersin'de bir evden kamyon dolusu çöp çıktı

Mersin'in merkez Akdeniz ilçesi Mesudiye Mahallesi'deki evden bir kamyon çöp çıktı. Çöp ev belediye ekipleri tarafından temizlendi.

Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Mesudiye Mahallesi 5111 Sokaktaki bir evde çöp biriktirildiği yönündeki ihbarı değerlendirdi. Olay yerine gelen abıta ekipleri, belirtilen adreste çöp yığınları oluştuğunu, bu yığınların çevreye kötü kokular yaydığını tespit etti. Söz konusu konutun sahibi Nimet T.’ye evini temizlemesi konusunda uyarılar yapıldı. Geçen sürede kadının evini temizlemediği belirlenince, Belediye Encümeni tarafından alınan karar gereği, ev sahibine evin temizlenmesi için 3 günlük süre verildi. Bu sürenin sonunda da Akdeniz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü devreye girdi. Ekipler belirtilen adresten bir kamyon atığı bertaraf etti. İşlemler esnasında ev sahibinin kişisel eşyalarına zarar verilmedi. Temizlik işlemlerinin ardından, evin tamamı fare, haşere ve diğer zararlılara karşı ilaçlandı. Belediye Başkanvekili Fatmagül Demirtağ, öncelikleri olan halkın sağlığı konusunda herhangi bir şekilde taviz vermelerinin söz konusu olmadığını belirtti. Özellikle kent merkezinde atık biriktirmenin kabul edilemez olduğuna değinen Demirtağ, "Evsel atıklar sıcak yaz aylarında çok kısa sürede çevre ve insan sağlığını tehdit eder hale gelebiliyor. Bu atıkların mesken gibi yaşam alanlarında biriktirilmesi, o meskende yaşayanları ve çevresindeki insanları olumsuz etkiliyor. Biz Akdeniz Belediyesi olarak atık yönetim planımız çerçevesinde kentimizin her noktasını temiz, çevre ve insan sağlığına uygun bir hale getirmek için çaba gösteriyoruz." Demirtağ vatandaşlardan bu tür sorunlarla karşılaşmaları halinde Zabıta Müdürlüğü'nün 337 01 01-02 numaralı telefonlarına bildirmelerini istedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x