Mersin'de emniyet mensuplarının yargılanmasına başlandı

24 Mart 2015 Salı 10:36

Mersin'de polislere yönelik yapılan operasyonlar kapsamında aralarında eski İstihbarat Şube Müdürleri A.Ç. ile A.İ.K.'nın da bulunduğu 25 emniyet mensubunun tutuksuz yargılanmasına başlandı. Duruşmaya izleyiciler alınmadı.2. Ağır Ceza...

Mersin'de emniyet mensuplarının yargılanmasına başlandı

Mersin'de polislere yönelik yapılan operasyonlar kapsamında aralarında eski İstihbarat Şube Müdürleri A.Ç. ile A.İ.K.'nın da bulunduğu 25 emniyet mensubunun tutuksuz yargılanmasına başlandı. Duruşmaya izleyiciler alınmadı.

2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanan ilk duruşmaya Mersin eski istihbarat şube müdürleri A.Ç. ile A.İ.K.'nın da aralarından bulunduğu emniyet görevlileri İ.A., A.Y., A.Y., A.Y., A.T., A.Y., B.Y., F.Y., G.K., H.I., İ.D., İ.I., İ.A., K.G., M.A., M.D., M.K., M.C., Ö.S.D., S.Y., Y.E., Y.S., Z.A. mahkeme salonuna alındı. Duruşmaya müşteki olan bazı emniyet mensupları ile avukatları da katıldı.

Mahkeme Başkanı Devlet Demirbilek izleyicileri ve basın mensuplarını duruşmaya almadı.
Sanıkların kimlik tespitine başlanırken 3 gün sürecek duruşmanın ilk gününde sadece sanıkların ifadelerinin alınacağı öğrenildi.

Mersinde 28 Ekimde 2014'te gerçekleştirilen operasyonda 27 emniyet mensubu göz altına alınmış 2 kişi serbest bırakılırken 25 kişi hakkında Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan iddianame mahkemece kabul edilmişti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x