Mersin'de kayıp kadın evine döndü

21 Temmuz 2015 Salı 10:29

Mersin’in Gülnar ilçesine bağlı Gezende Mahallesi’nde 'eşeğe bakmaya gidiyorum' diyerek evinden ayrılan jandarma ve mahalle sakinlerinin bulmak için seferber olduğu 60 yaşındaki kadın gece yarısı evine döndü. Üzeri toz toprak içinde...

Mersin'de kayıp kadın evine döndü

Mersin’in Gülnar ilçesine bağlı Gezende Mahallesi’nde 'eşeğe bakmaya gidiyorum' diyerek evinden ayrılan jandarma ve mahalle sakinlerinin bulmak için seferber olduğu 60 yaşındaki kadın gece yarısı evine döndü. Üzeri toz toprak içinde olan ve konuşmakta güçlük çektiği öğrenilen kadın ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Gülnar'a bağlı Gezende Mahallesi’nde yaşayan 12 çocuk annesi Havva Köprübaşı(60), dün saat 18.00 sıralarında çocuklarına ‘eşeğe bakmaya gidiyorum’ diyerek evinden ayrılmış ve kendisinden haber alınamaması üzerine jandarma ve mahalle sakinleri kadını bulmak için seferber olmuştu. Aramalara rağmen bulunamayan Havva Köprübaşı gece saat 03.00 sıralarında kendiliğinden evine döndü. Konuşmakta güçlük çeken ve üzeri toz toprak içinde olan Köprübaşı'nın arandığı sırada evlerinin yakınında bulunan Hacı Mehmet Bağı denilen yerde beklediği öğrenildi. Köprübaşı ambulansla hastaneye kaldırıldı.

'BEN BUNU HAK ETMEDİM'

Havva Köprübaşı’nın eşinin felçli olduğu, önceden kavgalı olduğu yakınlarının mahkemeye vermesi nedeniyle çarptırıldığı 3 bin lira para cezasını ödediği, ancak dün bin 500 lira daha ceza geldiğini öğrendikten sonra, "Ben bunu hak etmedim" diyerek bunalıma girdiği iddia edilmişti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x