Metrekareye 43 kg yağış düştü, Suriyelilerin çadırlarını su bastı

11 Mayıs 2015 Pazartesi 17:06

Adana'da metrekareye 43 kilogramın yağışın düşmesi şehrin varoşlarındaki çadırlarda kalan Suriyelileri vurdu. Aşırı yağıştan çadırları su içinde kalanlar, suyun tahliyesi için büyük çaba harcadı. Bu arada, aşırı yağış rögarları...

Metrekareye 43 kg yağış düştü, Suriyelilerin çadırlarını su bastı

Adana'da metrekareye 43 kilogramın yağışın düşmesi şehrin varoşlarındaki çadırlarda kalan Suriyelileri vurdu. Aşırı yağıştan çadırları su içinde kalanlar, suyun tahliyesi için büyük çaba harcadı. Bu arada, aşırı yağış rögarları tıkadı, kanalizasyonları patlattı.

Yağışlar özellikle merkez Sarıçam ilçesi ile Yüreğir ve şehir merkezinde etkili oldu, zaman zaman doluyla karışık yağan aşırı yağmur, merkez Yüreğir ilçesi Levent, Anadolu ile Koza mahallerinde sürücülere büyük zorluk yaşattı. Koza Mahallesi'nde, Suriye'deki iç savaştan kaçarak şehre gelenlerin yaşadığı çadırları da su bastı. Suriyeliler, ellerinde kürek ve kazmalarla su basan yerleri açmaya çalıştı. Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekipleri de su basan yollardaki tıkanan rögarları açıp suyu tahliye etmeye çabaladı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x