MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya: Tek adam diktasına gidişin göstergesidir

01 Haziran 2015 Pazartesi 15:43

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana 1. sıra milletvekili adayı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, “İşime gelmedi, senin söylediğini, kaşını, gözünü beğenmedim.’ diye memlekette talimatla operasyon yapılıyorsa ülkede demokrasinin geldiği...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya: Tek adam diktasına gidişin göstergesidir

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana 1. sıra milletvekili adayı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, “İşime gelmedi, senin söylediğini, kaşını, gözünü beğenmedim.’ diye memlekette talimatla operasyon yapılıyorsa ülkede demokrasinin geldiği noktayı gösterir.” dedi.

Fuat Avni’nin deşifre ettiği “skandal talimatı” değerlendiren Karakaya, “Türkiye’nin ileri demokraside geldiği durum. Bunun kabul edilebilecek bir tarafı yok. Seçim öncesinde olup olmamasının da bir önemi yok.” diye konuştu. Bir kargaşanın oluşturulmak istendiğini ifade eden Karakaya, şunları söyledi: “Bir gözdağı verilmeye çalışılıyor. İşin demokrasi boyutundan bakıldığında ise seçim öncesi veya sonrasının bir anlamı yok. Bugün öncesinde böyle bir operasyona kalkışılıyor olmaları bir şekilde milletin iradesini, etkilemekten başka bir şey değil. Korku salmak; başka da bir izahı yok. Adı geçen gazetecilerin ortak özelliği muhalif olmaları. Kendisine muhalif olan bütün sesleri kısmak, diktatörlerin belirgin davranış biçimidir. İnşallah böyle bir operasyon olmaz. Bu Türkiye’yi çok ciddi bir şekilde sıkıntıya götürür. İçerde ve dışarda önemli sorunlara sebep olur. Bu muhalefettin sesini kesmek anlamına gelir. Kendilerini eleştiren, karşı duran herkesi bir şekilde korkutarak, korku imparatorluğu oluşturmak istiyorlar. Bir taraftan seçime giderken bunların kamuoyuna vereceği mesajların önüne geçmek, bunların dışındakilere ise gözdağı verilmesi hedefleniyor.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x