MHP İCRAATLARIYLA TÜM PARTİLERE ÖRNEK OLUYOR !

26 Haziran 2015 Cuma 02:24

MHP Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk, parti olarak her yıl gerçekleştirdikleri iftar yemeğini bu yıl Suriye’deki Bayır Bucak Türkmenlerine yardım kampanyası dolayısıyla düzenlemeyeceklerini söyledi. Öztürk, “Yönetim kurulu olarak aldığımız karar gereği bu yıl iftar yemeği düzenlemeyeceğiz. Bunun yerine darda ve düşkün durumda olan Türkmen soydaşlarımızı çaresiz ve sahipsiz bırakmayacağız." dedi.

MHP İCRAATLARIYLA TÜM PARTİLERE ÖRNEK OLUYOR !

 Öztürk yaptığı açıklamada parti olarak her yıl gerçekleştirdikleri iftar yemeğini bu yıl Suriye’deki Bayır Bucak Türkmenlerine yardım kampanyası dolayısıyla düzenlemeyeceklerini vurguladı. "Bunun yerine darda ve düşkün durumda olan Türkmen soydaşlarımızı çaresiz ve sahipsiz bırakmayacağız." diyen Öztürk, "Ne acıdır ki yerlerinden yurtlarından olan Suriye’deki Bayır Bucak Türkmen kardeşlerimiz son umut olarak Türkiye’yi görmektedirler. Biz de onların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yardım kampanyası başlatmış bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Partilileri ve Denizli halkını yardım kampanyasına destek olmaya çağıran Öztürk, yardım kampanyası ile ilgili bilgi verdi. Öztürk, "Halkımızdan Türkmen kardeşlerimizin ihtiyacı olan un, yağ, şeker, bulgur, pirinç ve kuru bakliyat gibi ürünleri parti binamıza ulaştırmalarını bekliyoruz. İl binamızda toplanacak yardımlar, kampanya sonunda Denizli Dış Türkler Temsilciliği'ne ulaştırılacak ve ardından Bayır Bucak Türkmenlerine teslim edilecek. Tüm dava arkadaşlarımızı ve Denizli halkını kampanyamızı desteklemeye çağırıyorum.” diye konuştu.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x