MHP İDDİASI ORTALIĞI KARIŞTIRDI !

07 Temmuz 2015 Salı 11:26

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programına katılan Deniz Baykal, Meclis Başkanlığı seçiminden hemen önce MHP'nin CHP'ye haber gönderdiğini, Baykal'ı destekleyecekleri bilgisini verdiğini iddia etti.

MHP İDDİASI ORTALIĞI KARIŞTIRDI !

 MHP'den bir yetkilinin CHP'den bir yetkiliyle görüştüğünü, MHP'nin oyunu Deniz Baykal için kullanacağını, Bahçeli'nin grubu serbest bırakacağını ifade ettiğini söyledi.

Baykal konuyla ilgili, "Gece bizim bir grup başkanvekilimiz, MHP'nin resmi bir yetkilisiyle buluştu. Ve o ona, 'Bir sıkıntı yok, kutlarız. Baykal seçilebilir. Çünkü biz serbest bırakacağız grubu dediğini; o görüşmeden kısa bir süre sonra Grup Başkanvekili benim evime gelerek bunu bana söyledi. Sabah ise grup toplantısında Bahçeli'nin yaptığı açıklama ile bu tabloyla karşılaştık. Benim için büyük sürpriz oldu. Tarihi bir fırsat kaçmış oldu" dedi.

YUSUF HALAÇOĞLU'NU SUÇLADI

Ahmet Hakan'ın ısrarla sorması üzerine Deniz Baykal o isimleri yine canlı yayında açıkladı. CHP'li yetkilinin Grup Başkanvekili Levent Gök olduğunu, MHP'li ismin ise Yusuf Halaçoğlu olduğunu belirten Baykal şunları söyledi:

"O isim Yusuf Halaçoğlu. Bir şey söylüyorsam arkasında bir şey var. O gece bizim Grup Başkanvekili arkadaşımız Levent Bey'le görüştüler, buluştular. Levent Bey bu mesajı aldı ve gece bana getirdi."

HALAÇOĞLU'NDAN JET YALANLAMA

Baykal'ın bu sözleri üzerine yayına bağlanan Yusuf Halaçoğlu, kendisinin böyle bir ifadesi olmadığını, Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekleyeceklerini söylediğini, Levent Gök'ün konuyu Deniz Baykal'a yanlış aktarmış olabileceğini ifade etti. 

Halaçoğlu şöyle konuştu:

'Benim hiçbir şekilde Levent Gök'e grubu serbest bırakacağımıza yönelik bir mesajım olmadı. Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destleyeceğimizi söyledik. Herhalde Levent Bey Deniz Bey'ye yanlış aktardı.'
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x