MHP’li Bülent Karataş: Rant uğruna denizi doldurarak doğayı katlediyorlar

05 Haziran 2015 Cuma 16:47

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Ataköy sahilinde deniz doldurularak yapımı devam eden projeyi protesto etti. Rant uğruna denizin doldurularak doğanın katledildiğini belirten MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, "Bakırköy sahilinde...

MHP'li Bülent Karataş: Rant uğruna denizi doldurarak doğayı katlediyorlar

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Ataköy sahilinde deniz doldurularak yapımı devam eden projeyi protesto etti. Rant uğruna denizin doldurularak doğanın katledildiğini belirten MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, "Bakırköy sahilinde Ataköylü’nün yürüyeceği yürüyüş alanını bile şantiyeye çevirmişler. Dolgu alanı olarak denizlerini toprak dolduruyorlar, taş dolduruyorlar, doğayı katlediyorlar. Rant uğruna inşaatı da yapıyorlar. Yürüyüş ve yeşil alanlarını yok ediyorlar." dedi.

İnşaat alanının girişinde eyleme katılan vatandaşlar ellerinde, 'Cebini doldurmak için denizimizi doldurma', 'Marmara ölüyor rantçılar gülüyor' dövizleri taşıdı. Konuyla ilgili açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, denizin doldurulduğunu belirterek doğanın katledildiğini söyledi. Ataköylüler’in yürüyüş alanlarının şantiyeye çevrildiğini belirten Karataş, ''Bakırköy sahilinde Ataköylü’nün yürüyeceği yürüyüş alanını bile şantiyeye çevirmişler. Dolgu alanı olarak denizlerini toprak dolduruyorlar, taş dolduruyorlar, doğayı katlediyorlar. Rant uğruna inşaatı da yapıyorlar. Yürüyüş ve yeşil alanlarını yok ediyorlar. Bugün de dünya çevrecilik günü. Çevrecilik milliyetçiliğin ön koşuludur. Çünkü çevrenin düzenli oluşu, milletin müreffeh refah yaşamasına sebebiyet verir. Çevrecilik bir milliyetçilik olduğuna göre doğadaki ağacı, denizi, bütün güzellikleri korumak zorundayız. Tarihi yarımadadaki alanları da korumak zorundayız. Bu bir milliyetçiliğin gereğidir. Milliyetçiliğin gereğini de bugün arkadaşlarımız bütün Bakırköylüler ve Ataköylüler için gerçekleştirmişlerdir.'' ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamanın ardından vatandaşlar Ataköy Sahili'nde bir süre yürüdü.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x