MHP’li Yılmaz, orman işçilerine kadro istedi

18 Aralık 2012 Salı 16:46

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, bakanlığın orman işletmelerinin genini bozduğunu, orman mühendislerini istihdam etmekten kaçındığını iddia etti. Yılmaz, ayrıca orman işçilerinin kadroya alınmasını istedi.    MHP’li...

MHP'li Yılmaz, orman işçilerine kadro istedi

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, bakanlığın orman işletmelerinin genini bozduğunu, orman mühendislerini istihdam etmekten kaçındığını iddia etti. Yılmaz, ayrıca orman işçilerinin kadroya alınmasını istedi.

    MHP’li Yılmaz, konuşmasında Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na seslenerek, “Bakan'a şunu özellikle rica etmek istiyorum. 2007 yılında orman işçilerinin bir kısmı kadroya geçirildi, yarıya yakını kadro alamadı. Bunların içerisinde 20 yıl yangınlarda, orman sahalarında çalışanlar var. Orman yangınlarıyla mücadelede ve diğer ormancılık faaliyetlerinde çalıştırılan bu işçilerimizin mutlaka kadroya geçmesi gerekiyor.” dedi.

    Bakan Eroğlu’nun eleştiri ve sorulara cevap vermekten kaçınıp yaptığı icraatlar la övündüğünü söyleyen MHP’li Yılmaz, "Bakanın ‘Benim zamanımda başladı, ilk biz başlattık.’ dediklerinin hepsi 50-60 yıldır Türk ormancısının gerçekleştirdiği ve bugüne getirdiği projelerdir. Sayın Bakan, geldikten sonra, köklü ve sağlam bir bakanlığın yapısını bozdu. ‘173 yıllık tecrübeye sahip bir bakanlığı nasıl yerle bir ederim’ anlayışıyla hareket eden bir yönetim sergiliyor.”

    Ormanların yarısının bozuk vasıflı ormanlar olduğunu kaydeden Milletvekili Seyfettin Yılmaz, “Bunun yanında yaklaşık 5 milyon hektara yakın genç ormanlarımız var. Ayrıca üniversiteyi bitirmiş iş bekleyen çok sayıda orman mühendisimiz var. Her yıl 1 milyon 200 bin hektar civarında genç sahaların bakımlarının yapılması gerekiyor. Çalışmaların bunun eğitimini almış ormancılar tarafından yapılması çok önemli. Bundan dolayı, siz her ne kadar onlarla görüşmeyi kabul etmeseniz de bu çalışmaları yapmak için orman mühendisi alma gibi bir zorunluluğunuz var.” şeklinde konuştu.

Yorum Gönder

@name x