MHP'Lİ YILMAZ SARAY'DA ERDOĞAN'A ÖYLE BİRŞEY DEDİ Kİ... ERDOĞAN NE CEVAP VERDİ ?

28 Temmuz 2015 Salı 08:41

CHP ve HDP'li üyelerin protesto ederek katılmadığı TBMM Başkanlık Divanı'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ziyaretinde gerginlik yaşandı. MHP'li İdare Amiri Seyfettin Yılmaz'ın Erdoğan'a 'Devlet hakimiyetini PKK ile paylaştınız' demesi salonda soğuk rüzgarlar estirirken Erdoğan'ın Yılmaz'a cevap vermek yerine eleştirileri not alması dikkat çekti.

MHP'Lİ YILMAZ SARAY'DA ERDOĞAN'A ÖYLE BİRŞEY DEDİ Kİ... ERDOĞAN NE CEVAP VERDİ ?

 TBMM Başkanlık Divanı'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a rötarlı biçimde yaptığı ziyaret gergin geçti. CHP ve HDP'li üyelerin protesto ederek katılmadığı görüşmede, MHP'li İdare Amiri Seyfettin Yılmaz, Erdoğan'a ‘'Devlet hakimiyetini PKK ile paylaştınız'' dedi ve salonda soğuk rüzgarlar esti. Erdoğan, Yılmaz'ın sözlerine cevap vermedi.

YANLIŞ POLİTİKALAR

Görüşmede Erdoğan'a MHP Adana milletvekili ve İdare Amiri Seyfettin Yılmaz'ın sert tepki gösterdiği öğrenildi. Hükümetin 3-4 yıldır yürüttüğü yanlış politika sonucu PKK ve IŞİD terör örgütlerinin bu noktaya geldiğini savunan Yılmaz şunları söyledi:

“Sizin çözüm süreci dediğiniz bu süreçte Kürt kökenli vatandaşlar PKK terör örgütünün kucağına itildi. Devlet bölgeden çekildi. Silahların gölgesinde yapılan seçimlerin sonucu 7 Haziran'da kendini gösterdi. Bu süreçte devlet, hakimiyetini PKK ile paylaştı. 7 Haziran'da sandıktan çıkan sonuç bunun açık bir göstergesi oldu''
GEÇ KALDINIZ

Yılmaz sözlerine ‘' Bu operasyonlara geç kaldınız, bari bundan sonra kararlılıkla devam etmeli. Bu olaylara zamanında fırsat verilmemeliydi. Her iki terör örgütüne zemin hazırlandı, alan açıldı. PKK ve IŞİD'e karşı operasyonların kararlılıkla devam etmesini bekliyoruz'' diye sürdürdü.

ADALETE GÜVEN YOK

‘'Anadolu coğrafyasında adalete güven kalmadı'' diyen Seyfettin Yılmaz ‘' Herşeyin başı adalettir. Son seçimlerde millet iradesi tek başına yapının güç kirlenmesi yaratmasına izin vermedi. Sandık sonuçlarının iyi okunması gerekir”

Erdoğan, Yılmaz'ın sözlerini dinleyip not aldı. Ancak, eleştirilere cevap vermedi. AKP'li Divan üyeleri de IŞİD ve PKK'ya dönük sınır ötesi ve yurt içinde yürütülen operasyonlarının isabetli olduğunu ve desteklediklerini belirttiler.
Anahtar Kelimeler MHPsarayerdoğan

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

abdulhelim demiraslan 3 yıl önce yorumlandı

Konya merkezden bir adaletli mhp li olarak aynen katiliyorum dediklerine ve cok pismanim akp ye oyverdim icin ...

8 Kişi beğendi.