MHP'liler 'sadece bizim bayraklar indiriliyor' diye tepki gösterdi

02 Haziran 2015 Salı 17:06

Adana'da MHP'nin Yüreğir İlçe Başkanlığı önündeki parti bayraklarını aşağı indirmek isteyen belediye görevlileriyle partililer arasında arbede çıktı. Polis, partili bir kişiyi gözaltına aldı.MHP Yüreğir İlçe Teşkilatı'nın...

MHP'liler 'sadece bizim bayraklar indiriliyor' diye tepki gösterdi

Adana'da MHP'nin Yüreğir İlçe Başkanlığı önündeki parti bayraklarını aşağı indirmek isteyen belediye görevlileriyle partililer arasında arbede çıktı. Polis, partili bir kişiyi gözaltına aldı.

MHP Yüreğir İlçe Teşkilatı'nın Kozanyolu üzerindeki binasının önünde asılı olan bayrak ve flamaları belediye görevlileri İlçe Seçim Kurulu kararını gerekçe gösterip indirmek istedi. MHP İlçe Başkanı Yıldırım Şener ile partililer, sadece Kozan yolu üzerinde MHP'nin bayraklarının indirildiğini öne sürüp yapılanlara tepki gösterdi. Tartışmanın büyümesi üzerine olay yerine Çevik Kuvvet ekipleri de gönderildi. Polis, görevlilere mukavemet gösterdiği iddiasıyla bir kişiyi gözaltına aldı.

Belediye görevlileri, parti binası önündeki bayrak ve flamalara dokunmadı ancak orta refüj ve yol boyunca AK Parti ile HDP ve MHP'ye ait bayrak, milletvekillerinin tanıtım afişleri ve flamaları söktü.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x