MHP'lilerin çelengini polis karakola götürdü

24 Nisan 2013 Çarşamba 12:29

23 Nisan kutlamalarının en ilginç görüntüsü Rize'den geldi. Rize'de 23 Nisan için Atatürk Anıtı'na MHP Rize İl Başkanlığı tarafından konulan çelenk polis tarafından karakola götürüldü.

MHP'lilerin çelengini polis karakola götürdü

Rize'de MHP İl Başkanlığı'nın koyduğu çelenk 'tutuklandı'. Bu ilginç olay dünkü 23 Nisan kutlamaları sırasında meydana geldi. MHP Rize İl Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı'na konulan çelenk, tören sonrasında polis tarafından karakola götürüldü. Bakın MHP'nin koyduğu çelenk neden 'tutuklandı'?

Cumhuriyet Meydanı’nda sabah gerçekleştirilen 23 Nisan törenleri sırasında MHP Rize İl Başkan Yardımcısı Zelkif Akgül, Atatürk Anıtı’na partisinin çelengini koydu. Törenin ardından alandan ayrılan Zelkif Akgül’e bir süre sonra çelengin alanda olmadığı haberi geldi. Olayı araştıran Akgül, polisin çelengi alarak Cumhuriyet Polis Karakolu’na götürdüğünü öğrendi. Akgül ve parti yöneticisi Serkan Birben, karakola giderek çelengi geri aldı.

’ÇELENGİMİZ TUTUKLANDI’

MHP Rize İl Başkan Yardımcısı ve Artvin- Rize Tabipler Odası Başkanı Dr. Zelkif Akgül, 23 Nisan törenleri için Atatürk Anıtı’na çelenk koymak istediklerini, bunun için de Rize Valiliği’ne başvurarak izin talep ettiklerini, daha sonra da telefonla sorduklarında, kendilerine çelenk koyabileceklerinin söylendiğini belirtti. Akgül, yaşananları şöyle anlattı:

'TÜRKİYE TARİHİNDE BİR İLK'

"Tören öncesinde bize, ’Bu çelengi neden getirdiniz? Koymayacağız’ dediler. Tören sırasında çelenk için bizi anons etmediler. Biz de tören bitmek üzereyken çelengi koyduk. Akşam almayı planladığımız çelengin, tören alanına konulduktan yarım saat sonra yerinde olmadığını gördük. Çelengin polis tarafından tutuklandığını öğrendik. Çelenk karakola götürülmüş, ifadesi alınmış. Biz kanun dışı bir şey yapmadık. Atatürk Anıtı’na çelenk koyduk. Her halde bizi tutuklamak için yeterli delil oluşturamayınca çelengi tutukladılar. Türkiye tarihinde çelenk tutuklama olayı ilk defa yaşanmıştır."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x