MHP’NİN ACI KAYBI!

16 Kasım 2020 Pazartesi 10:30

Eski Başbakanlarımızdan Van milletvekili Sayın Ferit Melen'in oğlu 23. Dönem MHP İstanbul Milletvekili Sayın Prof. Dr. Mithat Melen Korona Virüsü sebebiyle hayatını kaybetmiştir. Allah rahmet eylesin. Ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz. Ruhu şad, mekânı Cennet olsun.

MHP'NİN ACI KAYBI!
Bir dönem Van’a damgasını vuran Eski Başbakanlardan Vanlı Ferit Melen'in oğlu Mithat Melen tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

Van’ın değerlerinden Maliye ve Milli Savunma bakanlığı yapmış ve 14. Başbakan Ferit Melen'in oğlu, Van’ın kıymetli değeri, bilim insanı, ekonomist Prof.Dr.Mithat Melen hayatını kaybetti.

Mithat Melen'in bir süredir koronavirüs detavisi gördüğü öğrenildi.

Mithat Melen Kimdir?

Mithat Melen, Ekonomist, bankacı, akademisyen, profesör, siyasetçi, milletvekili, yazar. Başbakanlardan Ferit Melen'in oğlu. Anne Mesude.  3 Ocak 1947’de Ankara'da doğdu. İlköğretimini Ankara’da yaptı. Orta okul ve liseyi Ankara Koleji’nde okudu. West London College’de bir yıl İngilizce eğitimi aldı. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nin İşletme Muhasebe Bölümünü 1971 yılında bitirdi. 1970 yılında Postipankki Helsinki Finlandiya’da uluslararası bankacılık stajı yaptı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x