MHP'nin İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayları Tanıtıldı

04 Mayıs 2015 Pazartesi 16:33

MHP'nin İstanbul 3. bölge milletvekili adayları, Küçükçekmece Meydanı'nda düzenlenen "Halkla Buluşma" etkinliğinde tanıtıldı.

MHP'nin İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayları Tanıtıldı

 MHP'nin İstanbul 3. bölge milletvekili adayları, Küçükçekmece Meydanı'nda düzenlenen "Halkla Buluşma" etkinliğinde tanıtıldı.

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul milletvekili adayı Meral Akşener, etkinlikte, MHP adayları olarak kadınıyla erkeğiyle yaşlısıyla genciyle toplumun bütün kesimlerini temsil ettiklerini söyledi.

MHP adaylarının birinin tanıdığı ya da yakını olduğu için değil kişisel başarı hikayelerinden dolayı halkın karşısında olduğunu belirten Akşener, "8 Haziran sabahı MHP iktidara yürüdüğünde şu kadrodan tek başına hükümet de çıkar iktidar da çıkar. Her bir ilimizin milletvekili adayları aynı durumdadır" dedi.

Akşener, MHP'nin tek başına iktidar istediğini vurguladı. 

Bugüne kadar yozlaştırılmış, haksızlığa uğratılmış, açlığa, yoksulluğa mahkum edilmiş kim varsa onların sorunlarını çözebilecek bir iradeyle tek başına iktidara talip olduklarını aktaran Akşener, "Dün Ankara'da açıklanan seçim beyannamemize itirazlar hemen başladı. 'Vaatlerin gerçekleşmesi için kaynağı nereden bulacaklar' soruları soruldu. İsrafın ve yolsuzluğun önüne geçeceğiz" diye konuştu.

 

"Her kesimi ilgilendiren sözlerimiz var"

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve 3. bölge milletvekili adayı Atila Kaya ise seçim beyannamelerinde, işçi, çiftçi, esnaf, memur, emekli gibi her kesimi ilgilendiren önemli sözleri olduğunu, halkın teveccühü ile iktidara geleceklerini söyledi.

İktidara geldiklerinde toplumun bütün sorunlarını sağlıklı bir şekilde çözeceklerini, ülkenin kaynaklarının haksız şekilde kullanılmasının önüne geçeceklerini ifade eden Kaya, 30 milyon insanın sosyal yardımla geçinmeye zorlandığını savundu.

Kaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması sonrasında ekonomide olumsuzlukların başladığını iddia ederek, ülkede parlamenter sistemle ilgili bir sıkıntı bulunmadığını ifade etti.

 

"Beyannamemiz milletimizin bütün yaralarına merhem olacak"

 

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş ise AK Parti'nin yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele için yola çıktığını ancak şu anda bunların had safhada olduğunu öne sürdü.

Teşkilat mensuplarından inanmalarını, çalışmalarını ve başarmalarını isteyen Karataş, çalışmaları sonucunda 8 Haziran sabahına "iktidar" olarak uyanacaklarını söyledi.

Karataş, MHP'nin milletin bütün yaralarına merhem olacak seçim beyannamesini dün açıkladığını ifade ederek, "O seçim beyannamemizi hükümet programı olarak gerçekleştireceğiz inşallah" dedi.

 

Esnaf ziyareti

 

Konuşmaların ardından tek tek otobüs üzerine çağrılan 3. bölge adayları halkı selamladı. Daha sonra meydanın yanındaki seçim bürosunun açılışı yapıldı.

Açılış kurdelesini Akşener, Kaya ve Karataş birlikte kesti.

Seçim bürosunu gezen Akşener, Kaya ve Karataş burada bir süre basın mensuplarıyla sohbet etti.

Milletvekili adayları daha sonra bölgedeki esnafı ziyaret ederek oy istedi. Vatandaşların en çok Akşener'e ilgi gösterdiği ve onunla fotoğraf çektirmek istediği görüldü.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x