Millî Savunma Bakanlığı'ndan 'itham ve sözlü saldırı' açıklaması

26 Şubat 2015 Perşembe 08:26

Millî Savunma Bakanlığı (MSB), siyaset kurumu mensupları tarafından çeşitli vesilelerle Türk Silahlı Kuvvetleri personeline yönelik itham ve sözlü saldırılarda bulunulduğu gerekçesiyle yazılı açıklama yaptı.MSB Genel Sekreterliği'nin...

Millî Savunma Bakanlığı'ndan 'itham ve sözlü saldırı' açıklaması

Millî Savunma Bakanlığı (MSB), siyaset kurumu mensupları tarafından çeşitli vesilelerle Türk Silahlı Kuvvetleri personeline yönelik itham ve sözlü saldırılarda bulunulduğu gerekçesiyle yazılı açıklama yaptı.

MSB Genel Sekreterliği'nin yazılı açıklaması şöyle: "Genelkurmay Başkanı, 1324 sayılı 'Genelkurmay Başkanının Görev ve Yetkilerine Ait Kanun' gereğince; silahlı kuvvetlerimizin savaşa hazırlanmasından birinci derecede sorumlu bir makam olup, görev ve yetkileri anılan kanunla belirlenmiştir. Kamuoyu araştırmalarına göre halâ en güvenilir kurumlarımızın başında gelen ve Türk halkının gönlünde müstesna yerini muhafaza eden kuruma, hak etmediği ithamlarda bulunmak, bilgi noksanlığı olduğu kadar, teamüllere aykırı bir davranış olarak da değerlendirilmektir. Her seviyedeki askerî personel; sahip olduğu yüksek vatan ve bayrak sevgisi ile kanunlarla tevdi edilmiş görevlerini şevkle yerine getirmeye ve içtikleri andın gereği icabında vatan, cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve hayatını feda eylemeye hazırdır."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x