Milletvekili aday adayını vali adına arayıp dolandırdılar

10 Mart 2015 Salı 16:28

Çankırı'da milletvekili aday adayını telefonla vali adına arayan şahıs, 12 bin 500 TL dolandırdı.Emniyet Asayiş Bülteni'ne yansıyan olay şöyle gerçekleşti: Müşteki'yi E. Y. (47) telefonla arayan bir şahıs, kendisinin valilikten aradığını...

Milletvekili aday adayını vali adına arayıp dolandırdılar

Çankırı'da milletvekili aday adayını telefonla vali adına arayan şahıs, 12 bin 500 TL dolandırdı.

Emniyet Asayiş Bülteni'ne yansıyan olay şöyle gerçekleşti: Müşteki'yi E. Y. (47) telefonla arayan bir şahıs, kendisinin valilikten aradığını ifade ederek, "adaylığınız hayırlı olsun, vali bey görüşecek" diyerek ikinci bir şahsı telefona verdi. Bu şahısda kendisini vali olarak tanıtıp, hayır için sakatlara akülü araba aldıklarını, 15 arabanın parasını denkleştirdiklerini, ancak 5 aracın parası olan 12 bin 500 TL'yi toparlayamadıklarını, bu parayı kendisinden talep ettiğini söylemesi üzerine müşteki, istenen parayı, telefonda belirtilen B.N (31) (firar) isimli şahsın hesabına, EFT ile yatırdı. E.Y.'nin şikayetçi olduğu B.N. ile ilgili tahkikat devam ediyor.

Vali Vahdettin Özcan, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Valiliğimize intikal eden bilgilerden, bazı kişilerin işadamları ve hayırsever insanlarımızı vali, vali yardımcılarımız adına arayarak muhtaç durumda bulunan vatandaşlarımız için yardım talebinde bulundukları anlaşılmıştır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için bu kişilere itibar edilmemesi, gerekli yasal işlemler için Valiliğimizle iletişime geçilmesi hususunda gereğini rica ederim."


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x