MSB'den son dakika 'Bağdadi' açıklaması

28 Ekim 2019 Pazartesi 10:59

Milli Savunma Bakanlığı'ndan terör örgütü DEAŞ elebaşı Bağdadi'nin öldürülmesine ilişkin açıklama geldi. Açıklamada, "ABD tarafından dün gece İdlib’de düzenlenen operasyon öncesinde askeri makamlar arasında bilgi alışverişi ve koordinasyonda bulunulmuştur." ifadelerine yer verildi

MSB'den son dakika 'Bağdadi' açıklaması

Milli Savunma Bakanlığından, ABD'nin İdlib'de düzenlediği operasyonda, başta DEAŞ olmak üzere PKK/PYD/YPG terör örgütleriyle mücadele çerçevesinde, müttefiklik ve stratejik iş birliği ruhuna uygun davranıldığı bildirildi.BAKANLIK DETAYLARI PAYLAŞTI

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

1. ABD tarafından dün gece İdlib’de düzenlenen operasyon öncesinde askeri makamlar arasında bilgi alışverişi ve koordinasyonda bulunulmuştur.

2. ABD unsurları ile karşılıklı müdahalenin önlenmesi ve karşılıklı çalışabilirlik ilkeleri doğrultusunda hareket edilmiş, birliklerimiz ikaz edilmiş, operasyon ve personel emniyetini sağlayacak tedbirler zamanında alınmıştır.

3. ABD’nin operasyonu öncesinde ve sırasında, başta DEAŞ olmak üzere PKK/PYD/YPG terör örgütleriyle mücadele çerçevesinde, müttefiklik ve stratejik işbirliği ruhuna uygun davranılmıştır.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x