Muğla’da köylülerin yol isyanı

20 Ocak 2013 Pazar 17:05

Muğla’da duble yol çalışmaları esnasında, Karayolları'nın arazilerini işgal ettiğini ileri süren köylüler, yolu trafiğe kapattı. Kavşağa şerit çekerek toprakla kapatan köylüler, araç girişlerine izin vermedi. Muğla-Marmaris karayolunun...

Muğla'da köylülerin yol isyanı

Muğla’da duble yol çalışmaları esnasında, Karayolları'nın arazilerini işgal ettiğini ileri süren köylüler, yolu trafiğe kapattı. Kavşağa şerit çekerek toprakla kapatan köylüler, araç girişlerine izin vermedi.

Muğla-Marmaris karayolunun 5. kilometresinde bulunan Gülağzı kavşağında köylüler, yola şerit çekti ve toprak dökerek araç trafiğine kapattı. Karayolları'nın, duble yol yapım çalışmaları sırasında toprak sahiplerinin tamamından muvafakatname almadığını savunan köylülerin avukatı Mustafa Gökay, “Yol yapılırken, mülk sahiplerine sorulmadan yol yapılmış. Mülk sahipleri, mağdur durumda. Karayolları Genel Müdürlüğü'ne ve Muğla Valiliği'ne dilekçe verdik. 18 Aralık 2012 tarihinde başvurular alındı. Bir aylık süre verdik ve bu süre içinde gerekli işlem yapılmadı. Yaklaşık 2 dönüm kadar arazi devlet tarafından gasp edilmiş durumda. Bugüne kadar bize hiçbir cevap verilmedi. Şimdi yasal haklarımızı aramak için dava açacağız. Burada devlet tarafından bir el atma var, gasp var. Ödeme yapılmadan yolun açılması söz konusu değil. Ödeme yapılmaz ise yol kapalı kalacak. Bedeli yapılması durumunda ise mülk sahiplerinin kabul edip etmeyeceğini, ödeme yapıldıktan sonra göreceğiz. Eğer ödeme yeterli görülmez ise hukuki yollara başvurulacak.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x